Чим корисний коріандр?

Спеції та приправи щільно увійшли в наше життя з давніх часів. Однією з них є коріандр. Ще її популярна назва – це кінза (частіше застосовується для зелені). Вживається рослина в їжу цілком: і насіння, і коріння, і листя – все придатне для їжі. Коріандр містить в собі велику кількість всіляких корисних речовин і вітамінів. Саме цим і зумовлена ​​його популярність в кулінарії і не тільки. 

Зелень використовують для приготування салатів, супів, а також її додають до м’яса і птиці. Кінзу дрібно рубають і кладуть в гарячу страву за кілька хвилин перед тим, як подати на стіл. Це надає їжі пряний аромат і насичує її більш вираженим смаком. Починають вживати зелень відразу ж, як тільки з’являться перші листочки. Але не всім вона припадає до смаку. Багато хто стверджує, що аромат зелені в свіжому вигляді нагадує запах клопів. Але якщо її засушити, то з нею станеться справжнє диво. Вона придбає пряний запах, який злегка нагадує аніс. 

Насіння коріандру в сушеному вигляді використовують для ароматизації хліба, булочок, різних соусів, ковбас і консервів. 

Коріандр значно поліпшить смак бобових рослин: квасолі, гороху і сочевиці. Можна додавати її і при гасінні, і при квашенні капусти. 

Якщо присипати товченими насінням свіже м’ясо, то воно буде зберігатися в рази довше і придбає пряний запах. 

Однак варто знати, що товчені насіння дуже швидко втрачають свій аромат. Тому подрібнювати їх необхідно безпосередньо перед додаванням в страву. 

Вживають в їжу і коріння коріандру. Для цього їх попередньо необхідно висушити і перемолоти. Таким порошком можна заправити будь-який соус, який подається до риби або м’яса. 

Крім того що коріандр широко використовується в кулінарії, він знайшов своє застосування також в косметичній та парфумерній галузі. Ефірне масло коріандру широко використовується в миловарінні. 

За рахунок того, що рослина, а саме зелень, містить вітаміни А, В і В2, С, РР її застосовують і при різних захворюваннях. Наприклад, при анемії. Крім цього зелень коріандру має сосудзміцнюючі властивості. Її слід вживати в їжу тим, у кого є варикозна хвороба та набряки на ногах. 

Як видно, коріандр володіє відмінними смаковими якостями і широко застосовується не тільки в кулінарії, але і в медицині, і в косметології. Тому кожному необхідно подбати про те, щоб всі частини цієї корисної рослини круглий рік були присутні на його столі.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: