Чим корисний мед?

Якщо ви шукаєте по-справжньому смачні ліки, то мед – для вас. Про користь меду написано вже безліч матеріалів, але не повторити, що мед дуже корисний, просто неможливо!

Історично мед вважався вкрай корисними ласощами і це не дарма. Крім цукру, в ньому міститься велика кількість вітамінів і мінералів, корисних для організму людини, тому мед це вкрай корисні смаколики.

У чому користь меду?

Мед корисний при застудах і запаленнях, оскільки він є природним антсептиком. Через цю властивость його навіть використовували для лікування інфікованих ран. Антимікробні властивості меду допоможуть і при ангіні, інших подібних захворюваннях. На Русі мед радили не тільки при простудних захворюваннях, а й при недокрів’ї, виснаженні, перевтомі. Мед позитивно впливає на травлення, заспокоює нервову систему, сприяє підвищенню імунітету.

Важливо пам’ятати, що мед, зібраний бджолами на різних квітах, володіє повним спектром перерахованих вище властивостей, але залежно від складу меду, вони проявляються в різному ступені. Наприклад, в гречаному меді найбільше заліза, у порівнянні з іншими видами меду, а це означає, що саме гречаний мед найкраще допоможе при анемії. Акацієвий мед особливо цінується за відсутність на нього алергії. Буркуновий і каштановий мед рекомендують для поліпшення кровопостачання. Липовий мед ми традиційно їмо при застудах, для того щоб швидше пропотіти.

Як вживати мед?

З медом добре пити чай, а в масляний тиждень варто їсти млинці саме з медом. В разі проблем з горлом або ротовою порожниною потримайте чайну ложку меду в роті. Можна додавати мед в чай або молоко. В останньому випадку він прекрасно сприяє засинанню.

Також мед використовується і в масках для догляду за шкірою обличчя і тіла, за волоссям.

Важливо не забувати, що як і будь-який інший корисний продукт, мед не варто переїдати.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: