Женьшень – одна з найбільш унікальних рослин, здатних принести користь людському організму. Навряд чи можливо знайти хоч одну дорослу людину, яка не чула про таку рослину, як женьшень. Його унікальні властивості визнані не тільки народної, а й навіть офіційною медициною. Тому сьогодні можна зустріти безліч лікувальних препаратів та косметичних засобів, ключовим інгредієнтом яких є женьшень.

Чим корисний женьшень

Дослідженням женьшеню вчені займаються і по сей день. Дія на організм більшості речовин, що містяться в ньому, вже добре вивчені, проте вплив деяких сполук на людину ще до кінця не зрозумілі. В основному це стосується пептидів і полісахаридів, що мають дуже високу біологічну активність.

Крім них до складу женьшеню входять ефірні масла, поліацетілени, алкалоїди, дубильні і пектинові речовини, смоли, тритерпенові сапоніни, вітаміни та макро- і мікроелементи. При цьому головною діючою речовиною рослини визнані глікозиди, що містяться в його листі, стеблах, черешках і коренях. Саме вони в сукупності зі складними сполученнями речовин і обумовлюють унікальні властивості женьшеню.


Використовувати женьшень на благо людського здоров’я, почало населення Кореї та Китаю ще більше чотирьох тисяч років тому. Люди, даній рослині, а особливо її кореню, приписували просто чудодійні властивості, можливо, саме, тому впродовж довгого часу його цінували дорожче золота. І дійсно, користь женьшеню для людського організму просто неоціненна.

Він надає стимулюючу, протизапальну, тонізуючу і загальнозміцнюючу дію. Рослина найкращим чином впливає на ЦНС – знижує розумову втому, підвищує працездатність, поліпшує пам’ять, позбавляє від безсоння, депресій і неврастеній, при цьому він абсолютно не викликає звикання. Має женьшень корисні властивості, що дозволяють його використовувати для попередження старіння і налагодження роботи серцево-судинної системи. Він допомагає зменшити в крові вміст цукру, підвищує в ній гемоглобін і нормалізує тиск.

Регулярне споживання настойки з женьшеня допоможе поліпшити зір, підвищити імунітет, збільшити секрецію жовчі і гормональний рівень. Користь женьшеню полягає і в тому, що він найкращим чином впливає на обмінні процеси і сприяє розщепленню жирів, тому його нерідко включають до складу препаратів для зниження ваги.

Сьогодні в медичних цілях використовується не тільки корінь женьшеню, але і всі його наземні частини. Так настойка, приготована з його листя, застосовується для лікування діабету, відновлення після сильних стресів, позбавлення від хронічної втоми, нейропсихічних хвороб, гіпотрофії і трофічних виразок.

Женьшень в косметології

Завдяки тому, що женьшень має властивості прискорювати обмінні процеси, покращувати в капілярах циркуляцію крові і оновлювати клітини, він найкращим чином позначається на стані шкірних покривів.

Вміщені в рослині ефірні масла, пантотенова кислота, фенолкарбонові кислоти, пігменти, азотні сполуки, мінерали і вітаміни, благотворно діють на чутливу, мляву і старіючу шкіру. Засоби, виготовлені на його основі, здатні позбавляти від зморшок, продовжувати молодість, робити шкірні покриви більш пружними і еластичними.

Непоганий ефект на шкіру обличчя робить наступна маска з женьшенем: За допомогою кавомолки або блендера подрібніть шматочок сухого кореня женьшеню. Після цього дві ложки сировини залийте гарячою водою, так щоб у вас вийшла маса, що нагадує кашку. Прогрійте суміш до сімдесяти градусів, остудіть, накладіть на шкіру і витримайте близько 20-30 хвилин.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.