Чим небезпечна несвоєчасна заміна масла в двигуні?

Своєчасна заміна моторного масла – найважливіша складова довгої і безпроблемної експлуатації авто. Однак багато легковажно нехтують цим, кажучи словами персонажа відомого радянського мультфільму: «І так зійде!», і їздять до тих пір, поки масло не перетвориться на дьоготь. Але це велика помилка, адже така практика – пряма дорога до поломки та капітального ремонту двигуна, що супроводжується великими матеріальними витратами.

Навіщо взагалі необхідно масло?

Справа в тому, що масло покликане зменшити знос комплектуючих двигуна. Адже робота багатьох його деталей заснована на терті, яке і нівелює масло. Саме тому не рекомендується допускати довгого простою машини. Причина – стікання масла в картер і робота мотора в перші хвилини практично «всуху».

Крім цього, масло виступає і в ролі охолоджувача, поряд з радіатором і антифризом, відводячи тепло від деталей, що труться. Також воно зберігає частини мотора від корозії. Це дуже важливо, тому як поршня, розподільчий вал, клапана та інші деталі працюють у дуже важких умовах – це і високі температури з великими перепадами, і тертя, і вплив продуктів згорання палива і так далі.

Старіння масла

Це відбувається з плином часу. Така ситуація характерна абсолютно для всіх марок масла. У міру збільшення пробігу відбувається поступове окислення масла, вигоряння присадок і скупчення забруднень. Все це призводить до того, що воно стає просто не в змозі дієво виконувати всі функції.  Зрештою, приходить термін заміни масла, коли старе зливається з мотора, з усіма забрудненнями, а в двигун заливається нове. Однак не варто забувати і про обов’язкову заміну масляного фільтра, адже якщо залишити старий, то в чисту мастило потрапить забруднення.

Наслідки їзди на відпрацьованому маслі

Така практика призводить до плачевних результатів, яка характеризується наступними неприємними наслідками:

– Перегрів мотора – справа в тому, що відпрацьоване масло набагато гірше відводить тепло;

– Тертя – з плином часу масло розріджується, що призводить до збільшення тертя між деталями і значному навантаженні на всі вузли силового агрегату. У кращому випадку це призведе до зростання витрати палива і швидкого скорочення ресурсу мотора, а в гіршому він просто може «застукали», що є ознакою необхідності негайного капітального ремонту;

– Зниження антикорозійних характеристик;

– Засмічення масляних каналів – це відбувається з причини накопичення всередині двигуна продуктів згоряння палива, які з часом просто забивають масляні канали .

Періодичність заміни масла в двигуні

Міняти масло вчасно вкрай важливо, але який же має бути інтервал заміни, щоб не пропустити важливий момент і не переплачувати за дуже часті операції?

Щоб дізнатися інтервал заміни, потрібно заглянути в інструкцію з експлуатації автомобіля і з’ясувати це. Як правило, періодичність враховує і умови експлуатації автомобіля, з цієї причини в різних країнах, стосовно однієї і тієї ж моделі, рекомендації різняться. В нашій країні цей інтервал помітно менше, ніж у Європі, через що звертати увагу на можливі допуски, встановлені виробником, просто недоцільно. Потрібно міняти масло у встановлені терміни, а то й раніше. Це підтвердить будь-який працівник СТО. І справа не в його прагненні заробити, а в тому, що умови експлуатації авто вкрай несприятливі.

Найчастіше масло потрібно міняти кожні 10 000 км, хоча деякі моделі можуть працювати без заміни до 20 000 км. Але все ж краще перестрахуватися і міняти його саме кожні 10 000 км – це значно продовжить термін служби.

Вимушена «прострочена» заміна

Багато в цьому випадку відразу панікують, але все не так страшно. Якщо масло замінили на 1 або 2 тис. пізніше, ніж потрібно, то нічого страшного не станеться. А от якщо воно не змінюється вже протягом 4, а то і 5 тисяч км – це вкрай небажано.

З метою якомога більш тривалою і безперебійної роботи мотора, рекомендується міняти масло і фільтр вчасно. Якщо це робиться частіше ніж треба, то піде тільки на користь всім комплектуючим двигуна. Коли допускається перепробіг в 1000 або 2000 км, нічого страшного не відбувається, а от доводити ці показники до 4 000-5 000 тис. км небажано.

Якщо машина купується з рук, необхідно одразу ж замінити масло.

У підсумку можна сказати, що при несвоєчасній заміні масла господаря чекає або демонтаж силового агрегату і його ретельна промивка (це в кращому випадку), або капітальний ремонт, а то й взагалі заміна (в гіршому випадку).

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: