Чим небезпечні батарейки?

Років двадцять або тридцять тому батарейки були не дуже дешевими і при цьому дефіцитним товаром. Для дитячих електронних іграшок їх купували рідко, в основному використовували для дійсно важливих потреб.

А оскільки виробляли і викидали їх у невеликій кількості, то про шкоду цих автономних джерел живлення мало хто замислювався. Сьогодні батарейки буквально заполонили життя людини. І можуть серйозно його зіпсувати.

Небезпечною для життя батарейка стає вже в момент покупки. Маленькі блискучі пристрої часто цікавлять дітей, які здатні швидко і непомітно проковтнути батарейку. У результаті або малюк задихається через застрявання приборчика, або починається розчинення поверхні під дією температури і шлункового соку.

З пошкодженої батарейки випливає електроліт, і вже через кілька годин настає опік і некроз навколишніх тканин, їх перфорація. При цьому сигнал у вигляді болю організм отримує, коли вже практично пізно щось робити.

Відкладену небезпеку являють собою викинуті на смітник батарейки. Поступово їх захисне покриття розкладається, і вміст пристрою надходить назовні. Луг і важкі метали спочатку просочуються в грунт, а потім надходять у ґрунтові води. Підземні річки і струмки легко переносять отруту до водойм, звідки беруть початок водопроводи, а по шляху отрута вбирається корінням дерев і рослин.

Так що людина отримує їх і у вигляді питної води, і у вигляді змеленої для борошна пшениці, і у вигляді молока від корови, що паслася на отруєному лузі. Важкі метали діють на організм не відразу, а повільно відкладаються, вражаючи нервову систему, нирки, легені, мозок, шкіру і кістки

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: