Чим небезпечні грип та ГРВІ?

Не можна недооцінювати небезпеку вірусних інфекцій, які щорічно є причиною летальних результатів в пік захворюваності і протягом декількох місяців після нього. Найчастіше грип та ГРВІ викликають ускладнення у дітей, літніх і ослаблених людей.

Віруси проникають в організм через дихальні шляхи, тим самим викликають, в першу чергу, ураження носоглотки. У маленьких дітей на тлі грипу та ГРВІ може розвинутися стеноз гортані, тому не варто зволікати з викликом швидкої допомоги. Дорослі з аллергоанамнезом (страждаючі алергією) також можуть відчувати почуття задухи, тому повинні вжити заходів відразу, як тільки відчули перші симптоми хвороби.  

Висока температура при вірусних інфекціях становить небезпеку для осіб, які страждають серцево-судинними захворюваннями. Ускладнення можуть привести до серйозних наслідків. Особливо обережними повинні бути люди похилого віку.  

Серйозна інтоксикація при грипі та ГРВІ негативно позначається на стані печінки. Намагайтеся не ускладнювати ситуацію безконтрольним прийомом антибіотиків, які не приносять користі при вірусних інфекціях, в іншому випадку можливий розвиток цирозу, медикаментозного гепатиту і т.п. Знімати інтоксикацію потрібно за допомогою сорбентів, а захищати печінку – за допомогою гепатопротекторів – більш докладні рекомендації дасть лікуючий лікар.  

У осіб зі схильністю вірусні інфекції можуть переходити в пневмонію. Сильний кашель при грипі чи ГРВІ – тривожний сигнал, який не потрібно ігнорувати.  

Якщо не приділяти належної уваги лікуванню вірусних інфекцій, можуть виникнути захворювання центральної нервової системи. Особливо важливо показати фахівцеві дітей, адже у них ускладнення можуть серйозно загальмувати розвиток, а також спровокувати виникнення психічних відхилень.  

Не потрібно терпіти сильний головний біль, адже він може виникати в результаті спазмів судин, розрив яких під час грипу відбувається вельми часто. Інсультів слід побоюватися людям у похилого віку, а також особам, які страждають на атеросклероз, цукровий діабет і венозною недостатністю.  

Важкі синусити, отити – поширені ускладнення після вірусних інфекцій. Виникають вони при недбалому ставленні до здоров’я, недотриманні постільного режиму і відмову від кваліфікованої допомоги. У дітей після перенесеного захворювання можуть збільшуватися аденоїди.  

Набагато рідше грип та ГРВІ провокують міокардит, захворювання кісткового апарату. Якщо вас турбує вираженість симптомів, викличте швидку допомогу, а не займайтеся самолікуванням.  

Якщо ви тільки почали хворіти, вам на допомогу прийде комбіновані протизастудні препарати, які полегшать загальний стан, допоможуть знизити ламкість судин і капілярів, зняти головний біль, боротися з вірусом. 

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: