Чим небезпечні засоби для миття посуду?

Будь-яка господиня має в своєму арсеналі різні засоби побутової хімії та використовує їх щодня. Ці дрібниці роблять наше життя простіше і зручніше, дарують чистоту і комфорт. І найчастіше в побуті ми використовуємо саме засоби для миття посуду. Реклама переконує нас у тому, що вони за секунду справляються з будь-брудом і зберігають наші руки в цілості й безпеці завдяки захисним формулами.Однак, є у цих чудодійних засобів і зворотна сторона медалі.

 
Згідно з підрахунками вчених, за рік ми разом з їжею вживаємо 250 мл цих рідин, і навіть страшно уявити, як цей засіб, який здатний справлятися з жиром навіть у самій холодній воді, впливає на наш організм зсередини.
 
В основі будь-якого миючого засобу лежать ПАР – поверхнево-активні речовини. Вони добре справляються з брудом, бувають синтетичними і натуральними. Але синтетичні, які і використовуються в більшості звичних для нас засобах, на думку вчених неможливо повністю змити водою. Експерименти виявили, що повністю їх усунути можна тільки хромової сумішшю або при прожарені в полум’ї пальника. Таким чином, можна припустити, що речовини ці потрапляють в наш організм,розкладаються там і утворюють випалюють мембрани клітин перекису. Крім цього,вони мають властивість роз’їдати слизову оболонку шлунка, наслідком чого є виразки та інші захворювання шлунково-кишкового тракту. На думку лікарів і вчених, щоденне використання миючих засобів з синтетичними добавками загрожує такими наслідками, окрім вже згаданих хвороб травного тракту: онкологічні захворювання, гіпертонія, порушення зору, різні проблеми з шкірою і навіть депресії.
 
Крім синтетичних ПАР сучасні миючі засоби, як правило, мають у своєму складі ще й такі елементи: хлор, кислоти і луги, різні відбілюючі речовини, віддушки, що знежирюють добавки, відбілювачі тощо. Очевидно, що все це при попаданні всередину організму надає не кращий ефект.
 
Щоб звести до мінімуму попадання цих елементів в організм, намагайтеся дотримуватися наступних правил:
 
1. Обов’язково надягайте гумовірукавички. Онкологи вважають, що миття посуду голими руками без рукавичокзбільшує ймовірність розвитку онкологічних захворювань. 
 
2. Кожну тарілку слід обполіскувати не менше 15-20 секунд під теплою проточною водою. 
 
3. Миючий засіб капайте на губку, а не на посуд, яку миєте. 
 
4. Обов’язково витирайте посуд після миття чистим рушником. 
 
5. Бажано не користуватися губкою з поролону, віддайте перевагу інші матеріали: бактерії в ній розмножуються швидко, а дезінфікується вона погано. 
 
6. Не варто змішувати кілька миючих засобів: це збільшує концентрацію шкідливих речовин і може виявитися небезпечним для здоров’я. 
 
7. Обов’язково закривайте флакони змиючими рідинами: так ви не допустите зайвого токсичного випаровування, відеалі використовувати пляшечки з дозаторами. 
 
8. Якщо дозволяють кошти, купітьпосудомийну машинку і використовуйте для миття її: вона добре змиває залишкимиючих засобів. 
 
9. Використовуйте засіб у самих мінімальних кількостях, необхідних для відмивання. 
 
Якщо ви дійсно дбаєте про здоров’я,намагайтеся не використовувати засоби з синтетичними добавками. Як варіант, вибирайте миючі засоби на рослинній основі: вони є більш екологічними, економними і нешкідливими, оскільки містять натуральні ПАР. У них немає синтетичних речовин, хлору і барвників, вони є універсальними і підходять для посуду з будь-яких матеріалів, діють у воді будь-якої температури, є безпечними для навколишнього середовища, повністю знімаються з поверхні посуду, бережуть ніжну шкіру наших рук і підходять як для ручного миття , так і для посудомийної машини. Але навіть якщо ви не можете знайти такі кошти, згадайте, що наші бабусі та прабабусі справлялися з брудом без шкоди для здоров’я. Найчастіше в цілях наведення чистоти використовувалися всім доступна харчова сода, оцет і нашатирний спирт. Для весняної чистки користувалися звичайним річковим піском, який приводив в стан променистого блиску всі сковорідки і казани. Вибирайте правильні засоби і живіть здорово, безпечно для навколишнього середовища, з користю для вас і вашої родини.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: