Чим писали наші предки?

Сьогодні ми не можемо уявити свого життя без такої необхідної речі, як кулькова ручка, але як же обходилися без неї наші предки?
 
Творцями першого прототипу письмового приладдя вважають древніх єгиптян, саме вони першими почали писати на дощечках, покритих воском. Для письма вони використовували спеціальні палички, які були з одного боку з загостреним кінцем, а з іншого з гладким. Гострим кінцем вони креслили і виводили ієрогліфи на восковій поверхні, а гладким – усували зайвий віск з поверхні дошки.
 
Самі розумієте, написане таким чином, не могло зберегтися на довго, та й сам процес був трудомістким і займав багато часу.

Єгиптяни придумали вставляти в всередину таких паличок тонкий стрижень, який заповнювали чорнилами, що виготовлювали з сажі, перемішаною з водою. Недоліком такого листа вважалося те, що чорнило можна було легко вивести за допомогою звичайної ганчірки, змоченою у воді.
 
А ось європейцям доводилося складніше, адже їм потрібно було писати на шкурах вбитих тварин, а такі чорнило в шкіру не всмоктувалися і лист не виходив. Ось тоді на допомогу прийшло гусяче пір’я, які мочали в чорнильницю, де вже перебували чорнило більш високої якості.
 
Перша кулькова ручка була винайдена в 1938 році угорським журналістом Ласло Біро.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: