Чим шкідлива гостра їжа?

Гострі і пряні страви можна зустріти практично в кожній національній кухні. Про користь гострої їжі думки лікарів розходяться. Хтось вважає, що така їжа піднімає імунітет і прискорює обмін речовин, інші ж вважають, що вона призводить тільки до печії та виразок шлунка.

Найпопулярніші приправи – це хрін, цибулю, часник, імбир, а також гострий перець. Деякі люблять себе побалувати гострими приправами: сало з перцем, м’ясо з гірчицею, блюда з часниковим соусом. Необхідно знати, наскільки шкідлива гостра їжа.  

Гастрит

Надмірне вживання в їжу часнику і перцю можуть привести до подразнення стінок шлунка, гостра їжа може також привести до гастриту. В основному гастрит виникає через появу різних інфекцій. Вважається також, що гострі приправи можуть знизити захисний бар’єр шлунка.

Якщо ви боїтеся появи печії, то намагайтеся не вживати страви, приправлені гострими спеціями. Гострі страви також можуть привести до пониження чутливості рецепторів. Періодичне вживання гострих приправ призводить до головних болів і мігрені.

Також після гострої їжі з рота може виходити неприємний запах, наприклад, від цибулі або часнику. Погодьтеся, це не дуже приємно.  

Звикання

Гостра їжа є свого роду наркотиком. Тому можна звикнути до неї. Таким чином розвивається залежність. Людина не може їсти звичайну їжу і постійно присмачує її приправами. Після прийняття гострої їжі організм виділяє ендорфін, який в деякій мірі нагадує дії морфію. Він викликає ейфорію.  

Печія і безсоння

У деяких людей, які постійно вживають гострі приправи в їжу, найчастіше з’являється неприємна печія, з якою можуть впоратися тільки ліки. Хронічна форма печії може з часом трансформуватися в рак стравоходу.

А вночі через викид шлункового соку можуть поступово руйнуватися зуби. Мало хто знає, що гострі страви можуть викликати безсоння. Але це факт. Перед сном в організмі сповільнюються деякі життєві процеси, наприклад, сповільнюється пульс. А гостра їжа здатна підняти температуру тіла. Після чого сон стане неспокійним або у вас зовсім з’явиться безсоння.

Також від гострих спецій може виникнути захворювання, що носить назву мігруючий глосит. Хвороба може проявити себе негайно. Язикові рецептори дратуються і у людини пропадає смак.

Слід мати на увазі, що надмірне вживання гострих приправ може привести до виразки шлунка. Тому лікарі й дієтологи радять обмежити прийом гострої їжі. Якщо ви не хочете страждати від печії, безсоння, а також виразки шлунка, вам не слід зовсім вживати гостру і пряну їжу. Це не означає, що їжа повинна бути прісною. Існує безліч різних негострих приправ, які можуть додаватися в страви.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: