Чим шкідливе насіння соняшника?

Опишемо основні шкідливі якості насіння:

 
Насіння ні в якому разі не потрібно вживати в їжу тим, хто хоче скинути вагу. 100г насіння соняшнику містять близько 500 кілокалорій. А це означає, що півсклянки насіння порівнянні за калорійністю з двома порціями відвареного рису або цілої плиткою шоколаду, а один стакан аналогічний половині батона білого хліба або порції свинячого шашлику.
 
Коли насіння піддається тепловій обробці (обсмажується), більшість корисних речовин, що містяться в ньому(поліненасичені жирні кислоти, вітаміни A, D і Е, магній),практично повністю руйнуються.
 
У соняшника дуже довге коріння. Він здатний всмоктувати з грунту все: і корисне, і шкідливе. Найчастіша «добавка» до насіння, яку рослина почерпнуло у матінки природи, – кадмій, негативно впливає на наше здоров’я. При цьому в нашій країні не здійснюється практично ніякого контролю над фірмами, що виробляють насіння. Тобто, вам ніхто не може гарантувати, що, поклацувати ввечері насінням, сидячи перед екраном телевізора, ви не отруїте свій організм пристойною дозою кадмію.
 
Якщо ви довго і часто клацаєте насіння, ви шкодите своїм зубам. Емаль на них руйнується, тому навіть у представників молоді, які є фанатами насіння,зуби некрасиві, швидко руйнуються, на них з’являються темні плями – зубний камінь.
 
Насіння шкідливе для голосових зв’язок, тому їх вживання вкрай небажано для співаків. Після клацання жирного насіння відчуття таке, що горло наче намазано маслом, через що дуже важко брати високі ноти. Про це дітей попереджають ще в перших класах музичних шкіл.
 
Дехто стверджує, ніби бабусі з Кубані намагаються лікувати ревматизм в ногах, опустивши їх у мішок з теплими насінням. Після цього вони йдуть на базарі торгують ними (насінням, а не ногами, звичайно) в маленьких кульочках невеликими партіями.
 
Західні фахівці провели дослідження соняшникового насіння і прийшли до висновку, що при регулярному вживанні вони можуть завдати помітної шкоди нашому здоров’ю. Лікарі застерігають: людина, яка постійно гризе насіння, швидше, ніж будь-хто інший, може заробити собі захворювання нервової системи і нирок. Причина криється якраз у вищезгаданому кадмії.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: