Чим удобрювати кімнатні рослини?

Навесні, коли рослини виходять зі стану спокою, необхідно відновлювати підгодівлю кімнатних рослин. Робити це треба обережно, починаючи з малих доз. Як доповнення до універсальних добривам не зайвим буде застосування підручних органічних речовин, які є в кожному будинку, але часто просто викидаються. Так чому ж не доповнити регулярні підгодівлі цими простими засобами, які так часто використовували наші бабусі.

Підживлення цукром

1 чайну ложку цукру рівномірно насипають на поверхню землі перед поливом. Або розводять 2 чайні ложки цукру на склянку води. Таку підгодівлю проводять раз на тиждень.

Підживлення яєчною шкаралупою

Яєчна шкаралупа багата кальцієм, а кальцій нейтралізує кислотність. Тому при внесенні мінеральних добрив, які підвищують кислотність грунту, для нейтралізації додають шкаралупу. Шкаралупу сирих яєць добре промивають, висушують і подрібнюють, потім додають в грунт. Яєчна шкаралупа продукт, який розкладається повільно, тому додавати потрібно дуже помірно. І подрібнювати варто якомога дрібніше. Підходить для добрива дорослих кактусів.

Ще один спосіб, який підходить для добрива кімнатним рослинам. Попередньо вимиту і висушену шкаралупу заливають 3 літрами гарячої води, настоюють 5 днів, потім поливають розсаду.

Підживлення банановими шкурками

Бананові шкурки дрібно нарізають і висушують. При пересадці рослин насипають шаром або просто закладають в грунт.

Можна скористатися ще одним способом. Висушені шкірки подрібнюють в кавомолці. Виходить темно-коричневий порошок, який можна підсипати перед поливом в горщик з рослиною, або розводити з водою і використовувати як рідку підгодівлю. Така бананова підгодівля підходить для квітучих рослин, добре відгукуються троянди, радують рясним цвітінням. Цвітіння провокує калій, яким багаті банани.

Підживлення золою

На 1 літр води беруть 30г золи і настоюють тиждень, помішуючи час від часу. Потім використовують для поливу рослин. Деревна зола містить калій, фосфор, кальцій. Фосфор забезпечує енергетичні процеси в клітинах рослин і є одним з найважливіших елементів, необхідних рослинам.

Чай і кава

Випитий чай і кава добре висушують. Додають в якості мульчі і добрива для кімнатних рослин. Для підгодівлі роблять настій з чаю. 1 стакан чаю заливають 3 літрами гарячої води і настоюють 5 днів, помішуючи. Проціджують і використовують як підгодівлю.Чай і кава нейтралізують лужне середовище, тому доцільне використання для рослин – любителів кислого грунту. При пересадці або перевалці рослини на шар дренажу укладаються залишки чаю, потім грунт, а потім вже сідає рослина. Добавки у вигляді чаю і кави роблять землю легкою. Вкрай небажано вносити таке добриво, якщо в горщиках живуть грунтові мушки, це тільки посилить їх розмноження.

Вода від промивання круп

Багато господинь використовують як добрива воду від промивання круп (рису, гречки та ін) Така вода містить кремній, залізо, магній, фосфор.

Добриво цибулинням

Цибулиння, як виявилося, дуже ефективне добриво для рослин. Більш того настій з лушпиння цибулі містить речовину, яка знищує хвороботворну мікрофлору. Настій частіше використовують як позакореневе підживлення, багату мікроелементами і рослини сприймають її як повноцінне добриво. Готують настій так: 10г – 20 г лушпиння заливають 5 літрами теплої води, настоюють 4 дні. Або швидким способом: жменю лушпиння залити літром окропу і прокип’ятити 1-2 хв., настояти 2 години і можна обприскувати з пульверизатора.

Обприскування настоєм апельсинових кірок

Це більше профілактика проти павутинного кліща і щитівки. Шкірки цитрусових заливаються літром окропу і настоюють 4 -5 годин, потім проціджують. Проводиться обприскування рослин з пульверизатора.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: