Чим збити температуру?

Підвищення температури тіла – це, найчастіше, перша ознака простудного захворювання, грипу, ГРВІ або ГРЗ. Також температура може служити маяком того, що десь в організмі, цілком можливо, виник запальний процес, з яким необхідно боротися. Говорячи простими словами, наше тіло кидається на боротьбу із збудниками, не дозволяючи хвороботворним бактеріям, мікроорганізмам або вірусам поширитися.
 
Яку температуру треба збивати
 
Збивати температуру до 38 градусів за шкалою Цельсія, категорично забороняється! Яку температуру можна збивати – зараз розберемося. Деякі вважають, що «сама противна», це температура в 37-38 градусів за шкалою Цельсія, і миттєво кидаються до аптечки, приймаючи препарати для зниження жару. Це абсолютно не правильно, адже ви самі тоді «пропускаєте» збудників хвороби, як би забороняючи організму боротися з «заразою». Температуру, яка не піднялася до позначки 38 градусів, збивати абсолютно не бажано, це аксіома, просто запам’ятайте її. В крайньому випадку, якщо турбує головний біль, приляжте, поклавши на лоб холодний компрес.
 
Якщо ж ви бачите, що температура зростає, стан погіршується, а відмітка на градуснику вже більше схожа на 39 °С, це привід серйозно перейматися, адже температура може бути показником того, що імунна система не справляється із захворюванням. Температуру від 38 градусів, до 40 доведеться збити, використовуючи лікарські або народні засоби. Однак слід гарненько запам’ятати, що 40,5 °С – це надзвичайно серйозний привід для занепокоєння, так як її подальше підвищення може привести до найсерйозніших наслідків, про які краще і не згадувати. У таких випадках обов’язково потрібно звернутися до лікаря, наприклад, викликавши карету «Швидкої допомоги», попередньо повідомивши причину виклику. Медики зазвичай знають, як впоратися з такою проблемою.

Чи потрібно збивати температуру
 
Досить важливе питання: Чи потрібно збивати температуру? Високу температуру збивати необхідно, щоб уникнути серйозних наслідків!
 
Якщо високу температуру залишити без уваги, організм може просто перегрітися, а деякі з його систем можуть відмовити, а це вже загрожує серйозними проблемами. Звичайно ж, наше тіло мобілізує всі сили, в тому числі імунну систему, кидаючи на боротьбу з хворобою всі «резерви». Тому температура, по суті, насправді показник того, що організм усередині бореться, і збивати її, поки вона не становить загрози для здоров’я і життя, немає ніякої необхідності. Дайте своєму тілу одужати самому, а якщо вже воно не впоралося, тільки тоді «підкріплюйте» його сили медикаментами.
 
Можна виділити алгоритм дії при підвищенні температури. Наприклад, при температурі 37-38 градусів за шкалою Цельсія, вашим ліками буде холодний компрес на чоло. 38-39 градусів Цельсія, це вже привід для занепокоєння, температуру потрібно збити. При наступному підвищенні 39-40 градусів за шкалою Цельсія – негайно викликайте лікаря, а можливо, навіть і «Швидку», адже це реальна загроза життю!
 
Чим збити температуру в домашніх умовах
 
Є безліч лікарських засобів та медичних препаратів, якими можна збити температуру в домашніх умовах, тому зробити це буде просто.
 
Перше, що спадає на думку, це, звичайно ж, жарознижувальне, яке обов’язково є в кожній домашній аптечці. Асортимент лікарських засобів просто величезний:
 

  • Аспірин (Ацетилсаліцилова кислота)
  • Парацетамол
  • Панадол
  • Колдрекс
  • Терафлю
  • Колдфлю
  • Фервекс та інші

 
Якщо ж аптечка недоступна, або необхідних засобів у ній не виявилося, то можна спробувати збити температуру народними засобами, випробуваними роками і народною мудрістю.
 
Уникайте всього, що здатне «нагріти» організм.  Не пийте спиртного (всупереч всім порадам друзів), не ставте гарячі компреси або гірчичники і не кутайтеся в ковдру. Діяти слід зовсім навпаки. Добре допомагає прохолодна ванна, яка зовні остудить тіло, діючи, немов справжнісінький радіатор, розсіюючи тепло. Холодні обгортання і обтирання теж цілком здатні допомогти понизити температуру.
 
Від високої температури також врятує відвар з квітів липи, якщо така є серед ваших домашніх запасів. Просто заваріть липу і дайте настоятися кілька хвилин. Такий, до всього ще й дуже смачний, липовий чай, можна підсолодити медом. Однак будьте вкрай обережні – липа знижує артеріальний тиск і використовувати її слід з обережністю.
 
Якщо підвищення температури пов’язано з простудними захворюваннями, наприклад з ангіною, то слід також паралельно, але як найшвидше вилікувати горло.
 
Як швидко збити температуру
 
Щоб дізнатися, як швидко збити температуру, необов’язково мати медичну освіту. Достатньо знати кілька простих правил.
 
Організм необхідно охолоджувати, а не нагрівати, прийміть холодну ванну або душ, обітріться розчином столового оцту (столова ложка, на дві склянки холодної води). Крім того, медики радять випити 2 таблетки парацетамолу і таблетку анальгіну. Аспірин підійде не всім, так як, наприклад, страждаючим від гастриту і т.п., він протипоказаний. Пийте багато, трав’яний або липовий чай, можна заварити глід, пустирник або ромашку, все це потрібно вживати у великих кількостях. Спостерігайте стан протягом півгодини, якщо температура не падає, а симптоми посилилися, негайно викликайте «Швидку допомогу» і пам’ятайте, самолікування, згодом, може відгукнутися серйозними проблемами.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: