Чистка монет?

Найважливіше питання, яке слід собі задати перед чищенням монети, а чи потрібно це взагалі робити? Неочищені монети найчастіше можуть коштувати більше ніж вже ті які пройшли чистку, більш того, некваліфікована чистка може навпаки зашкодити монети знизивши при цьому на порядок вартість. На захист чистки монети, можна сказати те, що при чищенні, знявши окис і бруд можна виявити дефекти, пошкодження та інші чинники, які впливаю на вартість монети. Чистити або не чистити монету вибір тільки власника монети залежно від того чи іншого випадку. 

Якщо Ви початківець нумізмат, то починайте практикувати з чистки дешевих монет, а дорогі довірте фахівцям. Перед покупкою рідкісних і цінних монет, вивчіть дані про монети, які плануєте придбати, способи зберігання, а так само методи очистки. Щоб монети зберігалися як можна довше і на них не з’являлася окис і т.п., для них потрібно створювати спеціальний мікроклімат. 

Метод чищення монети в першу чергу залежить від якості металу, з якого зроблена монета а також особливістю  забруднень. 

Найпростіший спосіб очищення від бруду практично будь-яких монет – це помити монету в теплій мильній воді. Більш проблематичніше очистити від бруду, тому потрібно враховувати всі особливості металу монети. 

Золоті монети – чистяться звичайнісіньким методів в теплій мильній воді. 

Срібні монети – проби вище 625-й очищаються «зільбертаушбадером», так само ефективно діє нашатирний спирт і кислотний фіксаж. Низькопробне срібло – можна на пару годин занурювати в лимонний сік або можна чистити харчовою содою. Після очистки монету слід протерти м’якою серветкою. 

Мідні монети – чистяться в розчині 5-10% оцтової кислоти або ж столовий оцет, час занурення залежить від розмірів і ступеня забруднення від декількох хвилин до декількох годин. 

Монети СРСР із заліза і цинку – монети СРСР промиваються в розведеною соляної кислоті після чого чистяться щіткою з латунного дроту. Після цього натирають монету об шматок щільної тканини. Працюючи з соляною кислотою необхідно бути гранично обережним, надто висока концентрація може роз’їсти візерунок на монеті. Після обробки соляним розчином монету потрібно помити в мильній воді і протерти серветкою. 

Монети зі свинцю, алюмінію і олова – дані метали не люблять хімікатів. Якщо забруднення малозначне то монету можна почистити склянною щіткою а також потерти монету про повсть або сукно. 

Після чистки, монету з будь-якого металу необхідно промити в холодній воді. Якщо ви початківець нумізмат і не знаєте як краще підійти до процесу чистки тієї чи іншої монети, то кращим варіантом буде запитати ради на спеціалізованих форумах.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: