Чого ми повинні навчити дітей?

Прямо зараз на наших очах різних звичок набувають наші діти. У зародженні якихось із них ми не будемо брати участь, їх продиктує природа і середовище, що оточує дитину. Але є речі, яким ми можемо навчити дітей в ранньому віці, щоб ці корисні навички в майбутньому допомагали їм взаємодіяти з іншими людьми і полегшували життя. 

 
Бути ввічливим. Ще ніколи вживання слів «спасибі», «будь ласка», і вміння побажати доброго вечора не приносило шкоди. Навпаки, хороші манери і доброзичлива поведінку спрощують стосунки між незнайомими людьми, прикрашають будь-яку розмову.
 
 Вміти говорити «ні». Незнайомцю по дорозі зі школи, який пропонує пройти разом з ним у невідомому напрямку. Однокласнику, що постійно позичає речі і не віддає їх без нагадування. Ровеснику, який пропонує випити коктейль на шкільній дискотеці.Дитина повинна розуміти, що ввічливість – прекрасна якість, але нею потрібно вміти жертвувати в цілях власної безпеки, самоповаги і поваги до свого особистого часу. 
 
Дотримуватися гігієни. Якщо з юних років привчити дитину дбати про чистоту свого тіла: мити руки після вулиці, чистити зуби два рази в день, регулярно стригти нігті, приймати душ і користуватися засобами гігієни, в майбутньому ця звичка послужить хорошу службу. Усі люблять мати справу з охайними людьми. 
 
Не спізнюватися.Непунктуальність – один з найбільших подразників. Вона може підводити і учня в школі, і офісного працівника, тому з повільними дітьми варто з раннього віку взяти за правило виходити з дому на десять хвилин раніше, готувати одяг і підручники з вечора,щоб уникнути ранкової метушні, а також самим батькам показувати приклад приходу до призначеного часу на дні народження, дружні зустрічі або до лікаря. 
 
Дотримуватися правил безпеки.Життєво важливі правила необхідно виробити до автоматизму, поки діти ще маленькі і, якщо потрібно, повторювати їх сотні разів, поки не вкарбувалися в пам’яті: не перебігати дорогу на червоне світло, не грати на проїжджій частині,користуватися електроприладами згідно інструкції, акуратно поводитися з вогнем. 
 
Вміти слухати. Це одне з найважливіших умінь, яке згодиться і в школі (сприймати інформацію), і в роботі(проходити співбесіди, вести переговори), і в міжособистісних відносинах. Тому батькам важливо самим уважно слухати дітей. А також вчити їх чекати черги, щоб висловитися, не перебивати старших і бути уважними. 
 
Зосереджуватися. Сучасні діти, і дорослі втрачають здатність бути посидючим, концентруватися на одній задачі і доходити до суті. Ми можемо навчити дітей відсікати зайве, не відволікатися на дрібниці,зосереджуватися на одній справі, а по його завершенні прийматися за інше. 
 
Класти речі на місце.Привчаючи дитину прибирати за собою іграшки і вішати на місце одяг, в якому він прийшов зі школи, можна зменшити ентропію розкиданих речей зараз і в майбутньому. 
 
Вибачатися. Важливо не ставитися до помилок як до чогось ганебному, не виробляти у дитини почуття сорому за будь-яку помилку. Але ввести в лексикон просте слово «вибачте», коли настав комусь на ногу, ненароком штовхнув або образив, необхідно. Це слово дитина повинна чути і від батьків. Здатність попросити вибачення у того, кому зробив боляче, допоможе не тільки налагодити відносини, але й зняти важкий тягар з душі, коли відчуваєш свою неправоту. 
 
Читати. Читаючій людині ніколи не буде нудно, література допоможе і з кругозором, і з грамотністю.Тому, чим раніше в руках дитини з’являться книги, тим цікавіше і багатше буде його життя. 
 
Харчуватися правильно. Діти переймають харчові звички від батьків, тому якщо хочеться, щоб малюки їли здоров уїжу, починати варто з себе і з того, що ми ставимо на стіл. Вибагливі діти і з правильного продуктового набору складуть список винятків, але все-таки, якщо в батьківському раціоні присутні тільки напівфабрикати і солодощі, складно уявити, щоб дитині захотілося з’їсти овочевий салат або шматок риби. 
 
Знайомитися. Починаючи з дитячого садка можна вчити дитину підходити до інших дітей і питати, чи можна пограти разом. У перший час батько може брати на себе функцію лідера і сам цікавитися у дитини, що грає поруч на майданчику, як його звуть, щоб діти чули і запам’ятовували, як заводити нові знайомства і дружбу.
 
Поважати особистий простір.Деяким тактильним дітям нічого не варто познайомитися з людиною і через п’ять хвилин сидіти на його колінах. Але зовсім не багато людей готові радісно прийняти настільки довірче ставлення до себе. Тому і відкритих, тактильних дітей потрібно м’яко вчити поняттю особистого простору, підказувати, як близько можна підходити під час розмови з незнайомою людиною, кого можна сміливо обіймати і чіпати, а кого це може спочатку налякати.
 
Виражати свої почуття. У стресових ситуаціях і батькам, і дітям важливо позначати, що з ними відбувається. І коли трапляються сварки, потрібно обов’язково розповідати просвої почуття і вчити дітей говорити, що їм боляче, образливо, неприємно або страшно. Вміння висловлювати почуття допоможе не закриватися і не тримати переживання всередині.
 
Задавати питання. У віці чомучок необхідно заохочувати дитячі питання і обов’язково задовольняти допитливість. Тоді надалі діти не побояться ставити питання вчителеві, захочуть дізнаватися природу тисяч важливих речей і тим самим будуть проявляти свою небайдужість до навколишнього світу.
 
Вміти співчувати і співчувати.Допомога хворому кошеняті, покупка продуктів для самотнього сусіда, благодійний внесок дозволять дитині зрозуміти, що він у цьому світі не один. Чесна розмова про складні життєві ситуації і чужого болю допоможуть навчитися ставити себе на місце інших людей і розуміти, як по-різному можуть складатися обставини. 
 
Тримати речі в порядку. Вміння організувати шкільне приладдя,акуратно розкладати одяг у шафі, розсортувати свої творчі матеріали здорово спрощує побут. Батьки самі можуть вирішити, з якого віку довірити дітям прибирання своєї території, але до того, як це питання остаточно покласти під дитячу відповідальність, допомога по дому повинна стати звичкою. 
 
Готувати їжу. Діти, які вміють зробити бутерброд і простий салат, легко освоюються в походах, можуть допомогти на сімейних пікніках та й просто не відчувають себе безпорадними,якщо батько зайнятий або погано себе почуває. 
 
Робити зарядку. Здорово,коли спорт з дитинства – частина життя. Але якщо ваша дитина більше тягнеться не до секцій і басейну, а до книг і моделюванню, то навіть проста звичка робити вранці зарядку допоможе прокинутися, привести м’язи в тонус і бути зі спортом якщо не на дружній, то хоча б на доброзичливої ​​нозі.
 
Виступати на публіці. Як би не опиралися деякі батьки муштрі на дитсадівських ранках, наївні чотиривірші про зайчиків і ялиночку пухнасту – це перший досвід публічних виступів, які будуть практикуватися в школі та інституті, а в багатьох випадках і на роботі. Вмінню впоратися зі страхом виступів психологи присвячують томи книг, ми ж можемо підбадьорювати і радіти спочатку віршику для Діда Мороза, а в шкільні роки – допомагати продумувати концепцію виступів і налаштовувати дітей на успіх.
 
Розуміти природу грошей. Перше уявлення про гроші дитина отримає, граючи в магазин, але справжню ціну заробленого він дізнається не скоро. Батьківська задача – до вступу дітей в самостійне життя навчити їх фінансової грамотності. Кожен сам вирішить, що саме потрібно знати: як вести бюджет, оплачувати рахунки, економити, відкладати частину доходу або інвестувати його. Важливо, щоб, почавши заробляти гроші,діти розуміли, як вміло ними розпоряджатися. 
 
Вірити в краще. Оптимістам живеться легше, в кінці їх тунелю завжди є світло. Ми не можемо вплинути на те, який темперамент дістанеться нашим дітям, але можемо вселяти впевненість, налаштовувати їх на краще, вірити у своїх дітей і власним прикладом демонструвати позитивне ставлення дожиття. 
 
Доводити справу до кінця.Завзятість і небажання кидати на півдорозі те, що не виходить – не найпоширеніше дитяча якість.Але її все-таки варто розвивати, адже в майбутньому належить зустрітися з завданнями, які не можна буде кинути, як недобудовану вежу. Щоб дитина вчилася добиватися поставленої мети, потрібно давати йому прості завдання і поступово підвищувати їх складність. А при виникненні труднощів показувати, як можна просити про допомогу, як шукати спосіб вирішення проблем і доводити почате до кінця. І обов’язково дати відчути задоволення від добре виконаної та завершеної роботи.
 
Ділитися. Зараз нерідко говорять про те, що не варто змушувати дитину ділитися речами, якщо він цього не хоче. І, загалом, з цим важко не погодитися, досить лише спроектувати на себе ситуацію, коли нас, дорослих, попросять віддати комусь річ, яка потрібна самим. Але все-таки є великий людський сенс в тому, щоб вміти розділити те, що в тебе є, з іншою людиною. Ще Джек Лондон писав, що милосердя – це кістка,поділена із собакою, коли ти голодний не менше її. 
 
Піклуватися про близьких. Бачити, що комусь необхідна турбота (бабусі яка живе одна, тітка котра захворіла, другу який зламав руку), і просто так запропонувати свою допомогу – дуже важливо і для дружби, і для майбутнього сімейного життя, і для того, щоб, ставши батьком самому, вміти безумовно віддавати свою любов, час і сили дітям, не замислюючись про те, що отримаєш натомість.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: