З’ясувати, чому болять ноги, буває не так просто. Болі в нижніх кінцівках можуть бути обумовлені сукупністю симптомів, які виникають через різні захворювань ніг. Больові відчуття можуть мати гострий, різкий або тягнучий характер. Такі болі можуть передувати захворювань суглобів, судинної і м’язової систем. Крім цього вони можуть бути наслідком травм або неврологічних порушень.

Причини, чому болять ноги.

1. Найбільш поширеною причиною больових відчуттів в нижніх кінцівках є порушення в судинній системі цієї ділянки. Вони можуть виникати через атеросклеротичні зміни, які призводять до зменшення ширини судин і, отже, до зменшення кількості надходжень в м’язові тканини крові. Наслідком цього є розвиток флебіту і варикозного розширення вен, що також викликає хворобливі відчуття. При нестачі кисню в ногах може виникнути закупорка артерій, що стане причиною різкої судоми при ходьбі.

Якщо проблема хворобливих відчуттів криється в порушенні роботи венозної системи, то при підйомі ніг ці відчуття будуть зменшуватися. Якщо ж проблема криється в артеріях, то біль буде вщухати при опусканні ніг.

2. Кровопостачання може погіршитися і з причини частого підвищення артеріального тиску, наявності цукрового діабету, інсульту, інфаркту, тривалому курінні.

3. Якщо больові відчуття поєднуються з онімінням і поколюванням в ногах, то проблема може полягати в захворюваннях нижніх відділів хребта. Наприклад, при хребетній грижі будуть присутні тягнучі болі в нозі.

4. При неврологічних розладах болі в ногах будуть обумовлені запаленням і роздратуванням нервових волокон, що відповідають за роботу ніг.

5. Болі можуть супроводжувати артрити і подагру, оскільки ці захворювання викликають запалення суглобів.

Симптоми болю в ногах.

1. Тягнучі тупі болі в ногах, відчуття тяжкості напруги, виражений характер болі в нижній частині кінцівки, відчуття оніміння та поколювання. Болі з’являються ближче до вечора, після тривалих навантажень в положенні стоячи або сидячи. Ці симптоми можуть говорити про розвиток венозного застою. При затяжному перебігу захворювання може з’явитися варикоз, який проявляється появою венозних вузлів і судинних зірочок.

2. Гострий біль, печіння, пульсація. Болі відрізняються сталістю і тривалістю, розташовуються в області литкових м’язів. Ці симптоми характерні для тромбофлебіту. Сила больових відчуттів буде залежати від величини і розташування тромбу, а також кількості уражених вен.

3. Біль, що скорочується в литкових м’язах, м’язах пальців, гомілки, що збільшуються при ходьбі. Біль може з’явитися в нічний час. Пацієнт зауважує, що інтенсивність болю знижується, якщо ноги звішувати вниз. При цьому для захворювання характерна «холодна стопа» – відчуття, яке не пов’язане з температурою навколишнього середовища. Всі ці симптоми характерні для атеросклерозу, що вражає артерії і призводить до ущільнення судинних стінок.

4. Стріляючі болі в ногах бувають при зміщенні міжхребцевих дисків, запаленні сідничного нерва.

5. Тупі болі в ногах, виражена тяжкість нижніх кінцівок, швидка стомлюваність при ходьбі, постійна втома викликаються плоскостопістю.

6. Гостра хвилеподібна біль, що тягниться по ходу нервових закінчень обумовлені невралгіями -порушення роботи периферичної нервової системи. Нерідко невралгічні напади поєднуються з моментами повної відсутності больових проявів.

7. Сильні болі можуть бути обумовлені гострим запаленням м’язової тканини, миозитом.

8. Гострі, тривалі болі в кістках нижніх кінцівок можуть з’являтися через небезпечних інфекційних захворювань, такими, як остеомієліт.

9. Різні болі в ногах, відчуття викручування ніг, реакція на погодні умови – вікові патології суглобів, викликані системними захворюваннями.

10. Болі в ногах, гематома, припухлість, зміна в суглобах, обмеження рухливості – можуть бути симптомами забиття або перелому.

Діагностика болю в ногах.

Щоб визначити, чому болять ноги, необхідно пройти ряд клінічних та інструментальних досліджень. В якості методів діагностики застосовують рентгенографію відділів тазу та нижніх кінцівок, магнітно-резонансну і комп’ютерну томографію.

Ми радимо вчасно звертатися до лікарів за наявності постійних больових відчуттів. В першу чергу лікарі повинні будуть виключити стани, загрозливі для життя пацієнта: тромбофлебіти, тромбози, проблеми з прохідністю кровоносних судин, онкологічні захворювання.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.