Чому болять очі?

Сухість очей і втома, а також сльозотеча і свербіж, це ті проблеми, які нерідко переслідують деяких  з нас. Це, звичайно, може бути викликане і серйозними захворюваннями, але якщо таких немає, то причини подібних проблем можна поділити на три основні групи.

Біль в очах. Чим вона може бути викликана?

Перше, що може викликати таку біль, це алергія (або поліноз), яка з’являється з початком цвітіння рослин, з появою пилуі т.п. Сухість очей може бути викликана частими сухими вітрами, сухим повітрям або довгим сидінням за комп’ютером, а також і при носінні лінз. Почервоніння зазвичай є причиною потрапляння пилинок в око, звичайної втомою або ж надто вже яскравим сонячним світлом.

Всі ці проблеми слід вирішувати лікаря. А от допомогти впоратися із зовнішніми проявами цілком можуть препарати місцевої дії, тобто очні краплі.


При алергії.    

Якщо у Вас алергія, то застосовувати очні краплі, які усувають зовнішні прояви алергічної реакції (наприклад, на основі динатріевої солі), потрібно лише після обов’язкового погодження з лікуючим лікарем. Він не тільки призначить Вам необхідний препарат, але і передбачить його поєднання ще й з тими ліками, які Ви вже почали приймати для лікування алергії.

Це необхідно, тому що очі дуже ніжна сфера, і будь-яке нерозумне втручання запросто може привести до трагічного результату. Протиалергічні краплі для очей (призначені правильно) здатні зняти почервоніння і свербіж, а також зменшити сльозотечу і неприємні набряки. Власне кажучи, в цьому і полягає їх основне призначення.

Проти сухості очей.  

Такі неприємні відчуття, як поколювання в очах, усуваються за допомогою зволожуючих крапель, які практично не мають протипоказань. Такі краплі Ви можете придбати в аптеці і для того, щоб це зробити, рецепта не знадобиться.

З їх допомогою можна зменшити подразнення очей і відновити комфортний стан. Ці краплі не проникають всередину очей і не впливають на організм системно.

Від почервоніння.  

Судинозвужувальні препарати допомагають прибрати утворену навколо зіниць судинну сітку. Але ось застосовувати такі краплі для очей не зовсім безпечно. Звичайно, вони добре справляються з почервонінням, набряками і втомою очей, але, якщо їх часто застосовувати, то це може привести до звикання.

Звикання це ще не все, також при тривалому використанні, може виникнути ще й кисневе голодування очей. Чим це викликано? А тим, що транспортування кисню може бути сильно утруднена, коли судини сильно звужені і в такому стані перебувають тривалий час. Все це, звичайно, нічого хорошого Вашим очам та зору не принесе.

Всі подібні краплі (судинозвужувальні), на відміну від тих же зволожуючих, містять такі лікарські речовини, які проникають всередину самого організму. Виходячи з цього, такі краплі заборонено застосовувати вагітним і годуючим жінкам, а також людям з проблемами серцево-судинної системи, гіпертонікам і ще деяким іншим категоріям. Все це Ви знайдете в інструкції, яку потрібно уважно вивчити.

Загальні правила при застосуванні.

Перше, найважливіше правило, перед початком лікування, необхідно звернутися за консультацією до лікаря-окуліста. Адже, при самовільному застосуванні крапель для очей, це може не полегшити симптоми захворювання, а навпаки, привести м’яко сказати до не бажає наслідків. (Не шукайте пригод!)

Застосування очних крапель строго індивідуально. Не можна капати з одного і того ж контейнера, різним людям, адже при цьому не вдасться зберегти повну стерильність, що вкрай необхідно. Не можна використовувати краплі з простроченим терміном придатності! Вони можуть нанести серйозну шкоду здоров’ю Ваших очей. Перш ніж закапати в очі, гарненько помийте руки з милом і витягніть контактні лінзи, якщо Ви ними користуєтеся.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: