Чому чоловіки заводять коханок і як з цим боротися?

Останнім часом на сторінках газет все частіше з’являються новини про те, що який-небудь знаменитий діяч культури або ведучий політик залишив сім’ю заради нової любові. Подібна інформація змушує сумніватися у вірності своїх чоловіків навіть самих оптимістично налаштованих жінок і всерйоз замислюватися, чому чоловіки заводять коханок. Тим більше що за даними психологічних досліджень зрада руйнує відносини практично кожній третій сучасній сім’ї.

Однак, якщо схильність чоловіків заводити стосунки на стороні носить настільки масовий характер, значить, на це є певні причини, знаючи які, можна запобігти проблему. Деякі вважають, що зрада в більшій мірі цікавить чоловіків, не задоволених своїм сімейним життям, або представників так званої класифікації баболюбів. Але, як не дивно, чоловіки зраджують незалежно від своєї соціальної, вікової чи психологічної приналежності. І, що більш дивно, багато невірні чоловіків зізнаються, що, незважаючи на наявність коханок, вони як і раніше люблять своїх дружин і не збираються їх залишати.

Тоді що ж штовхає їх на стосунки з іншими жінками? Психологи виділили кілька головних причин, які змушують чоловіків заводити коханок.

Чому чоловіки заводять коханок

1. Відсутність емоційної близькості з дружиною

Незважаючи на стереотип про те, що чоловікам важливі лише фізичні стосунки, вони, так само як і жінки, потребують романтиці та емоційної близькості. За роки спільного життя подружжя настільки звикають один до одного, що втрачають той чуттєвий ореол, що зв’язує їх на початку відносин. А спілкуючись з новою людиною, набагато легше проявляти свої почуття і емоції, які ми, як правило, приховуємо від близьких людей.

2. Потреба в підвищенні самооцінки

Самооцінка чоловіки складається з матеріальних перемог, професійної самореалізації та поваги з боку дружини і дітей. Однак, якщо під час конфліктів і сварок дружина, не стримуючись, дорікає і принижує чоловіка, він не зможе відчувати себе шанованою і потрібною людиною. Відшкодувати цей психологічний пробіл чоловік напевно спробує у відносинах на стороні.

3. Криза у відносинах

Багато вчинків здійснюються нами під впливом емоцій. Якщо відносини подружжя переповнені скандалами, суперечками та образами, їх чекає криза, своєрідна депресія, вихід з якої багато хто знаходить в обіймах коханки.

4. Недолік уваги

Коли чоловік не отримує належної побутової, психологічного та емоційного уваги з боку своєї дружини, він починається сумніватися в тому, що вона його любить. І цей сумнів є благодатним грунтом для розвитку відносин з коханкою, яка напевно надасть йому відсутню турботу.

5. Невиправдані очікування

Коли чоловік одружується, він представляє своє сімейне життя як вічне свято, наповнений пристрастю, коханням і комфортом. Але, як правило, свято затьмарюється численними побутовими труднощами і обов’язками. Якщо чоловік спочатку не був готовий до будь-яких проблем, він шукатиме яскравих емоцій за межами сімейного життя.

6. Нудьга і одноманітність

Деякі жінки сприймають вступ у шлюб як якийсь фініш у розвитку відносин. І якщо в часи бурхливого роману вони намагалися дивувати, вражати і підкорювати свого коханого, то після весілля вони віддаються розміреному і спокійному сімейному життю. Однак чоловікам необхідно емоційна різноманітність. І якщо її не вистачатиме в сім’ї, то при будь-якій зручній можливості вони знайдуть яскраві емоції у випадкових зв’язках.

7. Частина іміджу

На жаль, дуже багато чого в нашому житті підвладне стереотипам. Підсвідомо кожна людина створює собі певний образ, якому він прагне відповідати. Можливо, у своїх фантазіях чоловік уявляє себе брутальним Дон-Жуаном, розбиває жіночі серця, або ідеальним Аполлоном, який не може задовольнятися коханням тільки лише однієї жінки. 

8. Оточення красивих жінок

Так уже сталося, що чоловіки не можуть відмовити собі в доступній спокусі. І якщо ваш чоловік пліч-о-пліч працює або тісно спілкується з красивою і вільною жінкою, яка не проти зайняти почесну роль коханки, йому буде важко зберегти подружню вірність.

9. Бажання повернути молодість

Усвідомлення свого неминучого старіння є складним етапом у житті кожної людини. Жінки в цей період, як правило, прикладають масу зусиль для відновлення своєї привабливості – записуються на фітнес, сідають на дієту, відвідують СПА-салони та масажні кабінети. А протилежна стать доводить оточуючим, і в першу чергу собі, свою чоловічу спроможність. А зробити це можна тільки за допомогою нових відносин.

Що робити жінці, щоб чоловік не завів коханку

Всім відомо, що проблему легше попередити, ніж вирішити. У вищевикладених причинах, які були виділені психологами як головні важелі, що штовхають чоловіків до зради, ясно простежується нитка, що в багатьох ситуаціях жінки самі винні в тому, що їхні чоловіки заводять коханок. Тому, щоб не завести ситуацію в глухий кут і не стати жертвою невірності, потрібно вже на початку сімейного життя взяти на озброєння декілька простих правил, які допоможуть зберегти шлюб.

1. Ставтеся до сімейного життя, як до роботи

Нехай це звучить не романтично і можливо навіть цинічно, звикніть до думки, що шлюб – це важка щоденна праця. Хоча кохання і є самим сильним почуттям на Землі, без належної підтримки вона гине. Щоб зберегти любов на довгі роки, її потрібно розвивати. По-перше, дружина, якій не зраджують ні за яких обставин, повинна добре виглядати, незважаючи на втому, завантаженість і погане самопочуття. По-друге, вона повинна виявляти мудрість і врівноваженість, прощаючи коханій людині дрібні недосконалості і не дозволяючи собі з’ясовувати стосунки через образи, приниження і докори. І, по-третє, вона просто зобов’язана наповнювати сім’ю своєю любов’ю, турботою і добродушністю.

2. Не замовчувати свої образи

На жаль, сімейне життя складається не тільки з безтурботної романтики, а й з різних образ, які скупчуються всередині немов ком, руйнуючи любов і емоційний зв’язок подружжя. Зберегти близькість у відносинах і взаємну повагу один до одного можуть тільки люди, які не відкладають проблеми в довгий ящик, а вирішують їх відразу ж після виникнення. При цьому надзвичайно важливо навчитися чесно і відверто висловлювати партнеру існуючі претензії і шукати взаємний компроміс.

3. Ставтеся до сімейного життя як до свята

Постарайтеся, незважаючи на побут і існуючі проблеми, ставитися до свого життя як до свята. Час, проведений з чоловіком, наповніть загальними захопленнями, зустрічами з друзями, прогулянками і подорожами. Придумайте собі загальне улюблене хобі або полюбите захоплення чоловіка, і прикрасьте своє життя спільними досягненнями та емоціями.

Незважаючи на простоту цих рекомендацій, вони роблять колосальний ефект. Адже, по суті, кохання – це відчуття, що сполучає в собі довіру, повагу, щирість, романтику і пристрасть. І при нестачі хоча б одного компонента, любов поступово руйнується і саме це змушує чоловіків шукати її прояв на стороні.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: