Чому цукор шкідливий ?

Якщо запитати середньостатистичну людину, в чому полягає шкода цукру, то він, швидше за все, скаже, що це карієс і надмірна вага. Однак навряд чи хтось знає, що часте вживання цукру в великих кількостях може викликати передчасне старіння і навіть гниття ясен.

Цукор проникає в організм непомітно

Можна дотримуватися досить здорової дієти, але з’їдати в день колосальну кількість цукру, навіть не підозрюючи про це. Багато цукру приховано в зовсім несподіваних і, здавалося б, корисних продуктах харчування, таких як, йогурти, супи, напівфабрикати і готові страви. Так званий прихований цукор завдає величезної шкоди здоров’ю людини, не несучи абсолютно ніякої поживної цінності. Вже давно було доведено, що цей продукт є першопричиною виникнення ожиріння і діабету.

Цукор викликає передчасне старіння

Цукор впливає на гнучкість і структуру білків у шкірі, особливо на колаген та еластин. Подібна дія робить шкіру більш сприйнятливою і незахищеною, викликаючи передчасну появу зморшок.

Гормональний збій

Цукор надає негативний вплив на гормональний фон і може навіть викликати дисбаланс. Якщо вам все ж дуже захотілося шоколаду, то найкраще зупинити свій вибір на темних сортах з низьким вмістом цукру.

Занепад сил

Люди, що ведуть активний спосіб життя і займаються спортом, вже давно знають, що вживання цукру в їжу знижує активність і позбавляє енергії. Жодному спортсменові не прийде в голову перед відповідальним стартом з’їсти продукт з високим вмістом цукру.

Викликає звикання

Цукор кшталт наркотиків здатний викликати звикання організму. Людина просто не буде відчувати себе ситим, поки не з’їсть чогось солодкого, тому іноді дуже складно буває зовсім відмовитися від цукру.

Гниття ясен

Крім карієсу, цукор негативно впливає на ясна, сприяючи випаданню зубів. Щоб освіжити дихання і зміцнити ясна, після їжі пожуйте деякий час кріп, петрушку, гвоздику, аніс або м’яту.

Негативний вплив на імунну систему

Цукор живить дріжджі, які знаходяться в кишечнику. Життєво необхідно підтримувати здоровий баланс корисних бактерій, щоб організм був в змозі боротися з інфекціями, а, як відомо, 80% імунної системи розташовано саме в кишечнику.

Цукор викликає рясне потовиділення

Як не дивно, але вживання цукру може викликати сильне потовиділення. Цей продукт є сильним токсином, від якого організм намагається позбутися через потові залози в пахвах. Неприємний запах і темні кола на одязі – ось сумні наслідки надмірного вживання цукру.

Хвороби серця

Цукор може стати основною причиною виникнення хвороб серця, так як він збільшує рівень холестерину і призводить до потовщення стінок артерій, ускладнюючи кровотік.

Здуття живота і тяжкість в шлунку

Ці неприємні моменти також можуть бути пов’язані з наявністю великої кількості цукру в організмі. Порушення балансу корисних бактерій в кишечнику призводить до неприємного відчуття тяжкості.

Виснаження шкіри

Цукор може завдати непоправної шкоди шкірі обличчя. Потрапляючи в організм, цукор зв’язується з незамінними жирними кислотами, які складають зовнішній шар клітин шкіри. Він не дає надходити поживним речовинам в клітини шкіри і блокує вихід токсинів. Таким чином, замість того щоб витрачати величезні гроші на всілякі косметичні засоби та процедури, чому просто не скоротити споживання цукру.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: