Чому дитина не хоче йти в дитячий садок?

Звичайно, складно давати порадити, не знаючи всіх деталей подібній ситуації, але основні причини, з яких дитина найчастіше навідріз відмовляється ходити в садок, виділити можна.
 
Причина перша – недосипання.
 
Банально? А між тим, це чи не найпоширеніша причина ранкової істерики. Невиспаний малюк сам не розуміє, в чому причина його поганого настрою, але одне усвідомлює чітко – в сад йому зараз зовсім не хочеться. Якщо приходячи забирати малюка, ви бачите його задоволеним, граючим і він абсолютно не квапитьсяя додому, спробуйте скорегувати його режим дня.
 
Не поступайтеся, коли ввечері дитина буде просити «ще один мультик» – укладайте його, вимикайте світло і не піддавайтеся на провокації начебто 5 разів попити і 10 разів сходити в туалет. Якщо малюк зовсім задоволений новими порядками, можете тихенько посидіти поруч з ним, заспівати колискову або розповісти коротку казку. Але будьте уважні: казка повинна бути короткою, і розповідати її повинні тільки ви – ніяких дискусій з малюком, інакше розмова ризикує затягнутися.
 
Не піддавайтеся спокусі включити мультфільм – буквально через тиждень дитина звикне засинати раніше, а вранці, до моменту пробудження, буде цілком задоволена життям.
 
Причина друга – проблеми в садку.
 
Тут звичайно буде складніше, але для початку потрібно з’ясувати, що саме турбує малюка. Тут можуть спливти такі несподівані причини, про які доросла людина і не подумає як про проблему, але для дитини вони стають цілою трагедією.
 
Одні малюки не люблять підкорятися загальному розпорядку в саду, іншим категорично не подобається їжа в садочку, у третіх – конфлікт з вихователем. Причому, в останньому випадку – це може бути навіть просто зауваження, зроблене вихователем, на яке малюк занадто гостро зреагував.
 
Прямі питання, на кшталт: «А що тобі Марія Іванівна сьогодні говорила?», Швидше за все, результату не дадуть – швидше за все, малюк або не згадає, або нафантазує. А от взяти улюблених ляльок, ведмедиків або солдатиків і пограти з ними в дитячому садку буде куди ефективніше. Запропонуйте дитині побути в ролі вихователя і поспостерігайте, як він буде проводити зі своєю «групою » заняття, прогулянку, обід, сон. Якщо малюк буде розмовляти зі своїми вихованцями на підвищених тонах, то, швидше за все, саме таке звернення він і чує у дитячому садку.

Побудьте у грі в ролі дитини і повередуйте під час обіду, коли настане час лягати спати, збиратися на прогулянку – «вихователь» вам чимось пригрозив? Робіть висновок!
 
Якщо причина виявиться, постарайтеся м’яко її усунути – конструктивна розмова з вихователем в 95 випадках з 100 допомагає вирішити проблему. Якщо у малюка проблеми в спілкуванні з однолітками, досвідчений педагог подбає про те, щоб він не нудьгував на самоті, постійно підключаючи його до загальних ігор.
 
Крихітці не подобається, як готують в саду? Попросіть, щоб його не змушували доїдати – жодна дитина не померла від голоду близько тарілки з їжею. Чи не спить вдень? Домовтеся, щоб на цьому не акцентували увагу і не змушували лежати з закритими очима.
 
Причина третя – не готовий.
 
Так, можливо ви здивуєтеся, але ця причина досить поширена. Ваша така самостійна дитина може бути насправді абсолютно не готова розлучитися з мамою на цілий день. У такому випадку краще всього на час припинити відвідування садка і дочекатися того моменту, коли малюк зможе переносити розлуку без істерик.
 
Деякі діти до самої школи навідріз відмовляються відвідувати дитячий садок. Якщо у мами є можливість залишити малюка вдома – це вирішує проблему. Але не варто забувати про зворотній бік медалі – соціальної адаптації та різнобічному розвитку. Якщо пустити ці моменти на самоплив, дитина виявиться абсолютно не готова до школі, а її, на відміну від садку, закінчити доведеться в будь-якому випадку.
 
Якщо ви вирішили не віддавати малюка в садок, обов’язково відвідуйте дитячі майданчики, гуртки і «развивалки» – дитині необхідно вчитися знаходити спільну мову з однолітками. Крім того, щодня проводьте заняття і вдома – в ігровій формі можна без труднощів навчити крихітку основам письма, читання, математики, іноземної мови та різних видів творчості. Ці навички допоможуть йому в майбутньому, коли настане час іти в перший клас, не відставати від тих дітей, які всього цього вчилися в садку.
 
Як бачите, причини, з яких малюк відмовляється відвідувати садок, можуть бути дуже різними і часом, несподіваними. Головне в такі моменти не дратуватися, а постаратися якомога швидше визначити проблему і знайти шляхи її вирішення. Сподіваюся, вас подібні труднощі не торкнуться, і ваш малюк буде відвідувати дитячий садок з задоволенням!

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: