Чому для дитини так важливий режим?

Всім відомо, що в добі 24 години. Далеко не всі дорослі люди вміють так розподілити свій час, щоб все встигати, а що вже говорити про наших дітей … Але, як кажуть психологи, це дуже важливо вміти робити, починаючи вже з самого раннього дитинства. Яке значення для дитини має правильний розпорядок дня і чому він такий важливий для зростаючого дитячого організму?
 
Для чого потрібен режим дня?
 
Режим дня – це, по суті, чіткий розподіл роботи за часом доби. Існують певні норми, які необхідні, щоб людина встигала відпочити або продуктивно попрацювати. Як і будь-який механізм, людський організм потребує розподілeного навантаження і своєчасному відпочинку. Якщо баланс відпочинку та навантаження порушується, то фізичний стан організму дає збої. Отже, правильний режим дня -запорука здоров’я людини.
 
Режим дня кожної дитини встановлюється індивідуально відповідно до його особливостей, і батькам доведеться цього режиму дотримуватися. Але режим малюка дуже пластичний, і з часом він підлаштовується під зовнішні обставини. У перший рік життя малюка, для нього особливо важливо дотримувати баланс між сном і бадьорістю, щоб він завжди був здоровий і веселий.
 
Правила режиму дня для дитини.
 
Існують основні правила, які можуть допомогти твоєму малюкові зберегти своє фізичне та емоційне здоров’я:
 
Лягати спати і прокидатися краще в один і той же час, щоб виробити «внутрішній годинник» у малюка, тоді він буде автоматично хотіти спати і прокидатися в один і той же час. Дитина сама підкаже вам, коли йому час спати або вставати, не варто його насильно підлаштовувати під свій графік.
 
Якщо у дитина переплутає день з ніччю, то цю ситуацію треба виправляти. Не намагайся переробити графік моментально – нічого доброго не вийде. Постарайся поступово укладати малюка спати на 15 хвилин раніше, ніж у попередній день. За пару тижнів організм дитини повністю перебудується.
 
У першій половині дня – час підвищеної активності мозку, тому всі навчальні заходи краще проводити саме в цей час.
 
Навантаження, розумові і фізичні, також потрібно чергувати між собою. В ідеалі, це 45 хвилин розумового навантаження і15 – фізичної, як на уроках в школі.
 
Режим харчування так само не менш важливий, ніж інші складові дня дитини. Дитина їсть менше дорослого, але частіше. Тому між прийомами їжі не повинно проходити більше 4 годин. Привчіть дитини снідати вранці, і проблем з годуванням не буде.
 
Отже, як Ви зрозуміли,режим дня потрібен не тільки для зручності батьків, але і, в першу чергу, для здоров’я самого малюка.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: