Чому глючить комп’ютер?

Недобре, коли комп’ютер раптом починає сильно глючити і по півгодини виконувати навіть найпростіші завдання. Робота чи дозвілля перетворюється на сущий кошмар через те, що додатки довго відкриваються, а чекати реакцію на простий рух курсора доводиться по півхвилини. Раз таке трапилося, слід негайно вжити деякі заходи по реанімації комп’ютера. Залишається тільки питання, які ж дії зробити, і на що списувати всі ці проблеми.

Можливі причини

Будь-який комп’ютер – це складений і складний пристрій, який може нормально функціонувати лише в тому випадку, коли всі його елементи працюють у штатному режимі, включаючи не тільки апаратну частину, але і операційну систему та програми.

Можна перерахувати найбільш ймовірні причини, за якими нормальна робота комп’ютера може сповільнитися:

– Порушення роботи системи охолодження;

– Вихід з ладу електричних компонентів;

– Плачевний стан жорсткого диска;

– Надлишок фонових додатків або конфлікти встановлених програм.

Перегрів

Якщо радіатори системи охолодження процесора або мікросхем на материнській платі забиті брудом і пилом, або вентилятори на них вже не крутяться як повинні крутитися, то температура основних компонентів зростає до гранично високих температур від 70С і вище. Перегрів природно позначається не кращим чином на швидкодії ПК. Необхідно регулярно відносити комп’ютер в сервісний центр або самостійно чистити всі його нутрощі від пилу і бруду. Самостійну чистку слід виконувати тільки в разі наявності відповідних навичок.

Роздуті конденсатори

Часте явище на материнських платах і в блоках живлення комп’ютера – це здуття електролітичних конденсаторів . Комп’ютер при цьому може продовжувати працювати, однак це вже говорить про те, що він працює далеко не в штатному режимі, що може відбитися на його швидкодії. Виправити таку ситуацію можна лише повною заміною всіх конденсаторів в тих ланцюгах, в яких виявлено постраждалі елементи. У сучасних комплектуючих ПК використовуються твердотільні конденсатори, які значно довше можуть служити без поломок.

Стан HDD ( жорсткого диска)

Все, з чим працює комп’ютер (програми, дані), знаходиться на жорсткому диску (HDD). Фізично це кілька млинців, на яких дуже компактно збережена інформація у вигляді намагнічених ділянок гранично малої величини. З часом або від частого звернення до них ці ділянки вже не можуть швидко перемінити свій стан, що впливає на швидкість читання і запису інформації. Перевірити стан диска можна за допомогою спеціальних програм, які сканують поверхню диска і видають інформацію про швидкість читання і запису. Якщо є підозра, що жорсткий диск вже не працює настільки ж швидко, як і після покупки, то слід звернутися до сервісного центру. Самостійні спроби виправити ситуацію і відновити роботу жорсткого диска можуть привести до псування даних.

Фонові програми і конфлікти

Часто під час установки додатків також встановлюється купа фонових процесів і віджетів, які постійно займають ресурси ПК. Важливо регулярно чистити список встановлених програм, щоб прибрати невживані.

Другою частою ситуацією стає конфлікт двох і більше програм, наприклад антивірусних пакетів або фаєрволів, використовуваних для захисту мережі. Ні в якому разі не можна використовувати одночасно більше одного антивірусу. Вони обов’язково порахують іншу антивірусну програму і їх вірусні бази загрозою і спробують її нейтралізувати, від чого ПК буде жорстко глючити .

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: