Чоловіче населення нашої планети стрімко лисіє. Це факт. Учені б’ють на сполох: через пару десятків років лисим буде кожен другий тридцятирічний чоловік.
 
У чому причини облисіння і чому лисіють чоловіки:
 
1. Неповноцінне харчування, куріння, вживання алкоголю
 
2. Неправильний підбір засобів по догляду за волоссям (шампуні, гребінці)
 
3. Захворювання (тиреотоксикоз, цукровий діабет, анемія та ін)
 
4. Стреси
 
5. Прямі сонячні промені, морозне повітря, а також коливання температури
 
6  Радіоактивне опромінення
 
Причину повного облисіння не розкриває ні один з пунктів. Ну, за винятком впливу радіацією. Все-таки найчастіше поява лисини на чоловічій голові означає розплату за мужність. Справа в тому, що чоловічий гормон тестостерон, що виробляється статевими залозами, крім свого прямого призначення впливає на стан волосся. Якщо в роботі статевих залоз спостерігаються збої і тестостерону в крові стає надто багато – він починає вести себе агресивно по відношенню до чоловічої шевелюри: волосся стоншуються, потім починають нагадувати пушок і, зрештою, утворюється безволосний простір, сумно іменований лисиною. Буває так, що лисим чоловікові бути зумовлене понад, тобто втрата волосся може бути генетично обумовленою. За все відповідає підступний ген, що запускає вироблення 5 – альфа – редуктази. Син може отримати цей ген у спадщину як від матері, так і від батька.
 
Трохи біохімії. 5 – альфа – редуктаза – це фермент, який перетворює нормальний тестостерон в дигідротестостерон, який присипляє волосяні цибулини, блокуючи ріст волосся. Чутливі до дигидротестостерону рецептори тільки лобової і тім’яної зон волосистої частини голови.
 
Описану патологію вчені називають «андрогенетичною алопецією».
 
Що робити в цьому випадку якщо лисіє чоловік? – На жаль, цей процес незворотній. Доведеться жити, сподіваючись на світлі голови вчених усього світу і вірити в те, що вони одного разу знайдуть засіб, що блокує 5 – альфа – редуктазу. Кількість лисих чоловіків відразу зменшиться на третину, бо саме стільки схильних до андрогенетичної алопеції згідно з медичною статистикою.
 
Сповільнюємо облисіння у чоловіків
 
Процес генетично облисіння можна сповільнити, використовуючи арсенал народних засобів включає в себе стимулюють ріст волосся масла (реп’яхове і касторове), настій кропиви і різноманітні дратівливі засоби, що викликають приплив крові до шкіри голови і, тим самим, посилене харчування і кисневу підтримку волосяних фолікулів. Найбільш доступні пекучий перець, сік цибулі та часнику. Перець, навіть у вигляді настоянки, викликає нестерпне печіння, тому багато чоловіків, скоріше, виберуть цибулевий сік, перемагаючи огиду до запаху. 
 
Є ще один спосіб відновити волосся. Він дуже ефективний і полягає в пересадці власного волосся з потиличної частини на вогнища облисіння.
 
Ось, мабуть, і все. Вибрати спосіб боротьби з втратою волосся все-таки можна. Однак обов’язково знайдуться чоловіки, які зволіють залишитися лисими . Це теж вибір, причому об’єктивно непоганий, адже відомо, що лисі чоловіки найрозумніші і велелюбні.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.