Чому люди люблять пиво?

Смак пива сприяє виробленню хімічної речовини в мозок, яке змушує людей хотіти пити більше. І справа зовсім не в алкоголі, що міститься в ньому. Сам смак пива провокує вироблення допаміну в мозок.
 
Люди, що мають схильність до алкоголізму,мають ще більш високий рівень допаміну – нейромедіатора, пов’язаного з центром задоволення в мозку. Дослідники з університету Індіани стверджують, що це перший експеримент на людях, який довів, що вся справа не в алкоголі, а в смаку пива.
 
У дослідженні взяли участь 49 добровольців,яким давали випити пива, кави і енергетичних напоїв. І саме під час розпиття пива виявлялася підвищена активність допаміну. Учасники хотіли ще пива, але некави і не енергетичних напоїв, хоча багато запевняли, що вони набагато краще. Добровольцям навмисно давали лише 15 мл пива, щоб вони не відчули впливу алкоголю. І це перше дослідження, яке довело вплив смаку на мозок. Однак не все пиво дає один і той же ефект.
 
Добре відомо, що всілякі сигнали, в том у числі смак, запах і вигляд, збільшують бажання продовжувати отримувати дозу. Учені поки що залишаються далекі до розуміння багатьох біологічних процесів, які сприяють ризику зловживання алкоголем. Алкоголізм залишається серйозною проблемою суспільства,і нове дослідження здатне пролити світло на це питання з метою раннього втручання. Однак дослідження було недостатньо масштабним, і потрібна більша кількість часу для вивчення цього питання.
 

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: