Чому люди позіхають?

Чому люди іноді позіхають? Сучасна наука стрімко розвивається і сьогодні вченим під силу відправити людину на Місяць. Однак, при цьому таємницею залишаються деякі, на перший погляд, елементарні речі. Так, наприклад, до цих пір ведуться суперечки з приводу позіхання.
 
Дослідниками були висунуті різні теорії, що пояснюють причину позіхання (втома, брак кисню), але жодна з них не витримала критики. Що ж це таке і чому цей природний процес ставить вже котрий рік прогресивні уми в повний глухий кут?

Останні дослідження говорять про те, що позіхання допомагає зберегти холодну голову. У буквальному сенсі. Таке припущення вчені зробили зовсім недавно. Результати наукових пошуків дарують деяку надію людям страждаючим від безсоння, мігрень і навіть епілепсії. Дослідники дійшли висновку, що людський мозок, подібно до комп’ютера, дуже чутливий до температури і повинен залишатися охолодженим, щоб працювати ефективно. Позіхання ж виконує функцію своєрідних хутра – змушує розширюватися і стискатися стінки верхньощелепної пазухи. Це призводить до подачі повітря на мозок і знижує його температуру. Разом з цим ця теорія пояснює і призначення пазух, які теж викликають у вчених більше питань, ніж відповідей . Пазухи, здавалося б, ніякого відношення до позіханні не мають, але тепер єдина теорія пов’язує дві відносно невивчені речі воєдино.
 
Поштовхом у розвитку цієї теорії послужили факти, виявлені дослідниками під час чергового розтину трупа. Було встановлено, що задня стінка верхньощелепної пазухи набагато тонше і, отже, більш гнучка, ніж описано в багатьох медичних підручниках. Дослідники припустили, що, коли щелепа рухається, згинається стінка синуса і відбувається вентиляція пазух.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: