Чому ми боїмося?

Такі сильні емоції, як страх, гнів, здивування і т.п. пов’язані в основному з інстинктами, які захищають людину від небезпеки і допомагають вижити. Вони впливають не тільки на психіку, але й на весь організм в цілому, викликаючи такий стан, як стрес. Це відбувається блискавично, людина навіть не встигає схаменутися і зрозуміти, що з нею відбувається.

Страх – найсильніша емоція. Це надшвидка реакція організму. Людина відчуває стрес завдяки збудженню симпатичної нервової системи і викиду в кров гормону адреналіну. Це готує серце, легені, м’язи і мозок до реакції “боротися або бігти”. Навіть якщо тривога помилкова, адреналін все одно залишається ще довго в крові, ось чому людина після стресового стану не може швидко заспокоїтися.

Зовнішні ознаки стресу, це посилене потовиділення, особливо на долонях, розширені очі, кров приливає до обличчя, дихання різко частішає, серце просто калатає.

Що ж робити, щоб швидше заспокоїтися?

Потрібно зробити кілька глибоких вдихів і видихів, постаратися перейти в місце, де свіже повітря, а якщо є можливість, то вмитися прохолодною водою. Після того як дихання відновиться, попити заспокійливого чаю з м’яти або меліси, можна додати ложечку меду, якщо у Вас немає на нього протипоказань. Ці трави також допоможуть Вам при безсонні.

Увечері, перед сном, відмінно розслаблює тепла ванна, в яку можна додати заспокійливий збір трав, його можна легко придбати в будь-якій аптеці, або зробити самим. В такий збір можна покласти валеріану, пустирник, звіробій, чебрець, материнку, що важливо, її можна застосовувати навіть дітям.

Крім стресів, страхів і переляків існують не контрольовані свідомістю людини реакції, це фобії. Фобія – це нездоланний і несвідомий жах при появі певного подразника або навіть просто думки про нього. Таким подразником може бути все що завгодно, жаба, кров, закритий простір.

Більшість справжніх фобій пов’язано з потенційно небезпечними тваринами або ситуаціями. Наприклад:

  • гефірофобія – страх йти по мосту;
  • аєрофобія – страх перед перельотами;
  • батрахофобія – боязнь жаб, тритонів;
  • акрофобія – страх висоти;
  • амаксофобія – боязнь колісного транспорту;
  • арахнофобія – боязнь павуків;
  • гемофобія – боязнь крові;
  • клаустрофобія – боязнь замкнутого простору.

Деякі фобії – просто сильна неприязнь до чого-небудь. Приміром, скопофобія – боязнь чужого погляду, погонофобія – боязнь борід, дідасалейнофобія – страх перед школою, бленнофобія – боязнь слизу. З

а деякими даними, якої-небудь фобією страждає близько 10% людей. У більшості випадків фобія не пов’язана з генами, а є набутою. Найчастіше страхи з’являються в дитинстві, люди вчаться боятися, дивлячись на інших, адже страх дуже “заразний”, а діти надзвичайно вразливі і нездатні критично оцінювати те, що відбувається. Тому чим в більш спокійній і умиротвореній обстановці буде рости дитина, тим більше шансів, що в майбутньому, вона виросте морально сильною і врівноваженою людиною, організм якої не зможуть атакувати ніякі стреси, адже вони не проходять даром, а істотно відбиваються на здоров’ї.

Недарма кажуть – всі хвороби від нервів. Тому, як казав герой мультсеріалу Карлсон: “Спокій, тільки спокій”.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: