Подорожник – поширена багаторічна рослина сімейства подорожникових. Незважаючи на те, що подорожник вважається бур’яном і повсюдно виростає вздовж стежок і автомобільних доріг, на пустирях, в садах, лугах і лісу, ця невибаглива рослина має цілющі властивості, широко використовуваними в народній медицині.
 
Подорожник – чудовий кровоспинний, дезинфікуючий і ранозагоювальний засіб. Свіжий сік цієї рослини має здатність пригнічувати ріст патогенних бактерій, підвищує згортання крові. Саме тому тільки що зірвані і промиті листя подорожника прикладають сонячної стороною до невеликих ран або порізів. Крім того, лист подорожника допоможе вгамувати біль і уникнути інфекційного зараження.
 
Такі природні ліки зцілять нітрохи не гірше звичного йоду і перекису водню, застосовуваних при побутових порізах або пораненнях.
 
У критичних випадках використовувати подорожник можна двома способами: цілий лист (його потрібно попередньо пом’яти) прикласти до рани або накласти пов’язку, наповнену подрібненим листям (її потрібно міняти кожні три години).
 
Асортимент природною коморою був би неповним без подорожника – незамінного засобу при незначних ранках, ударах, порізах, виразках і укусах.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.