Чому помиляються тести на вагітність?

Затримка місячних, нудота, сонливість, слабкість – симптоми, які виникають при настанні вагітності. Багато жінок, помітивши у себе ці ознаки, не поспішають до фахівця. Вони біжать в аптеку і купують тест, думаючи, що отримають достовірний результат. Проте не потрібно на 100% довіряти цьому способу визначення вагітності. 

Різновиди тестів на вагітність

У сучасних аптеках можна побачити наступні тести на вагітність, призначені для визначення настання цікавого положення :

  • • стрип-тести;
  • • планшетні;
  • • струменеві;
  • • електронні.

Використання стрип-тесту – спосіб визначення вагітності, що відрізняється простотою і дешевизною. Подібні тести на вагітність виготовляються з паперу. Вони обробляються спеціальною речовиною, яка набуває кольору при вступі в реакцію з хоріоничним гонадотропином (ХГЛ). Цей гормон виробляється в жіночому організмі тільки при настанні цікавого положення. Тест-смужки є найпершими тестами на вагітність. Саме тому вони вважаються менш надійними.

Планшетні тести на вагітність випускаються у вигляді пластикових коробочок. Вони є більш якісними. На тестах є пара віконець. Одне з них призначено для сечі. Досить кількох крапель для отримання результату, який буде показаний в іншому віконці планшетного тесту.

Струменевий тест – спосіб визначення вагітності, що має масу достоїнств. Одна з переваг – зручність використання, оскільки їх можна підставити безпосередньо під струмінь сечі. Ще одна перевага струменевих тестів – висока чутливість. Результати вважаються більш достовірними.

Електронний тест на вагітність схожий з планшетним тестом. Він так само випускається у вигляді пластикової коробочки. В електронного тесту є цифровий дисплей, на якому висвічується результат. Деякі моделі показують і кількість тижнів, що минули з моменту зачаття.

Чому результат використання тесту на вагітність може бути невірним?

Не завжди тести дають достовірну інформацію. Результат може виявитися помилковим через недотримання інструкції, неправильне зберігання тесту або через те, що закінчився термін придатності. Однак навіть при використанні якісних тестів на вагітність і виконанні всіх умов є ймовірність виникнення невірного результату.

Невірний результат (вагітність у жінки настала, але тест цього не підтвердив) у більшості випадків виникає через те, що представниці прекрасної статі занадто рано проводять тест. ХГЧ починає вироблятися тільки тоді, коли плід прикріплюється до маткової стінки. Це відбувається далеко не відразу після статевого акту. Проводити тест раніше, ніж через 2 тижні після злиття яйцеклітини і сперматозоїда, безглуздо.

Невірний результат може бути в таких випадках:

  • • мається замерзла вагітність;
  • • вживалися сечогінні лікарські засоби;
  • • є загроза викидня;
  • • було випито багато рідини;
  • • є захворювання серцево-судинної системи, нирок.

Невірний результат (цікаве положення настало, а тест свідчить про зворотне) спостерігається в тих випадках, коли представниця прекрасної статі приймає ліки, у складі яких є ХГЧ. Під час лікування проводити тестування не має сенсу. Після останнього прийому препарату повинно пройти мінімум 10-12 днів. Тести «обманюють» і за наявності пухлин. Крім цього, позитивний результат може бути після переривання вагітності протягом 2-3 тижнів або при високому рівні в крові інших гормонів, схожих за структурою з ХГЛ.

Як уникнути невірного результату тесту на вагітність?

Щоб зменшити ймовірність отримання невірного результату, необхідно при покупці тесту на вагітність звернути увагу на його термін придатності і цілісність упаковки. Принцип дії всіх тестів практично однаковий. Незважаючи на це, інструкцію все одно потрібно читати і строго виконувати всі вказівки.

Визначити настання вагітності можна в будь-який час доби. Фахівці ж рекомендують брати тільки ранкову порцію сечі для проведення тесту, так як в ній рівень ХГЧ максимальний. Перед використанням слід не вживати багато рідини і уникати застосування лікарських засобів, що збільшують виділення сечі з організму. Для отримання результату тест на вагітність опускається в ємність з біологічною рідиною на невеликий проміжок часу або підставляється під струмінь сечі. Результат можна буде побачити, як правило, через кілька хвилин.

На закінчення варто зазначити, що тести не повинні замінювати візит до фахівця. Прийти до гінеколога в будь-якому випадку потрібно. За позитивним результатом може ховатися серйозне захворювання. Також потрібно пам’ятати, що тест може виявити вагітність, але він не покаже, чи є вона маткової або позаматкової.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: