Чому потіють пластикові вікна?

Пластикові вікна в наш час користуються великою популярністю, у них маса переваг порівняно зі звичайними вікнами, і кількість претензій до них украй невелика. Проте одна претензія таки періодично з’являється – це поява конденсату на пластикових вікнах, іншими словами, їх запотівання.
 
Коли “плачуть” пластикові вікна?
 
Як правило, це явище найчастіше можна спостерігати вранці (приблизно з 8 до 10 годин) і в холодну пору року (осінь, зима, рання весна). Пов’язано це з тим, що за вікном холодне повітря охолоджує склопакет пластикового вікна, а в кімнаті тепле вологе повітря прагне вирватися назовні і осідає на холодному склі вікна у вигляді дрібних крапельок води, які скупчуються і утворюють калюжки води на підвіконні.
 
Також можна спостерігати, що частіше запотівають пластикові вікна на кухні. Пов’язано це з тим, що в цьому приміщенні протягом дня ми готуємо їжу, кип’ятимо чайник, сушимо білизну. Внаслідок цього на кухні порушується мікроклімат: утворюється підвищена вологість повітря і це повітря конденсується на вікнах. У цьому випадку можна дати кілька рекомендацій:

  • під час приготування їжі, кип’ятіння води відкривати стулку вікна і провітрювати приміщення;
  • також способом усунення проблеми може бути установка витяжки.

Причини, чому потіють пластикові вікна

Підвищена вологість у квартирі. Щодня в житловому приміщенні скупчується багато водяної пари. Приготування їжі, сушка білизни, вологе прибирання квартири – все це сприяє підвищенню вологості повітря. Плюс до всього, ми самі в процесі дихання виділяємо пари. Потрапляючи на поверхню холодного склопакета, пара конденсується, утворюючи краплі води. Як правило, це явище з’являється після установки пластикових вікон. Це пов’язано з тим, що при установці вікон ПВХ віконний отвір добре герметизують. Водяна пара, яка при старих дерев’яних вікнах безперешкодно виходив назовні через щілини в рамах, залишається в приміщенні і випадає у вигляді конденсату на пластикових вікнах.

Порушення режиму конвекції. Вікна, як правило, розташовуються над батареями для запобігання утворення на них конденсату. Батарея нагріває скло вікна, і волога на ньому не утворюється, так як вона конденсується тільки на поверхні холодних предметів. Тепле повітря завжди піднімається вгору, а важке холодне – прагне вниз. Повітря, нагрівшись від батареї, починає свій рух нагору, пройшовши уздовж стелі, воно охолоджується і опускається вниз. Цей процес перемішування холодних і теплих шарів повітря називається конвекцією. Коли цей процес порушений, склопакет вікна, що знаходиться над батареєю, залишається холодним, і на ньому з’являється волога.

Установлений занадто широкого склопакет. Оптимальна ширина склопакета складає 70 мм. Встановлення більш широкого варіанту не стане гарантом збереження ще більшої кількості тепла в приміщенні, а буде лише заважати іншим якостям пластикового вікна.

Установка однокамерного склопакета. При установці однокамерного пакету пластикового вікна дуже часто спостерігається явище запотівання вікон, так як такий пакет дуже тонкий для наших кліматичних умов. Тримати тепло всередині приміщення такий пакет буде непогано, а також позбавить від протягів в будинку. Але внутрішнє скло вікна взимку буде залишатися холодним, і на його поверхні буде з’являтися конденсат. Тому при установці пластикових вікон слід замовляти мінімум двокамерні склопакети.

Дефект вікна. Визначити, що пластикові вікна “плачуть” через дефект вікна можна, якщо відкинути всі інші можливі причини. До того ж, якщо в приміщенні кілька вікон, а пітніє тільки одне, то дефект в наявності.

Велика кількість квітів на підвіконні. Це також може стати причиною виникнення проблеми. Квіти виділяють багато вологи, яка осідає на вікнах.

Засмічення системи вентиляції. Вентиляційні решітки часто забиваються пилом і не витягують вологе повітря з приміщення, що також може призвести до появи вологи на вікнах.

Недавній ремонт в квартирі. Після проведення ремонту у квартирі, як правило, якийсь час присутня надмірна вологість повітря, яка може триматися кілька місяців.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: