Чому православні хрестяться справа наліво , а католики зліва направо?

“Чому православні хрестяться справа наліво, а католики зліва направо?”
 
У минулі століття не було такої сильної відмінності між хресним знаменням в різних помісних Церквах. У Івана Златоуста ми читаємо полеміку про те, як треба хреститися. Зокрема, його абсолютно чудові слова: «Візьми великий палець твій і накресли на лобі хрест». Це вважалося достатнім.

Більш того, в давнину Католицька Церква здійснювала хресне знамення, як і ми – справа наліво, троеперстіем. Але з часом, після поділу Православ’я і Католицтва, вигадки католицьких богословів призвели до того, що католики стали хреститися в іншому порядку – зліва направо.
 
На Русі теж не було серйозних дебатів з питання, як треба хреститися, аж до моменту відокремлення частини віруючих в старообрядницький розкол, де обрядовій стороні надавалося дуже велике значення. Після розколу на формулу хресного знамення звернули особливу увагу, обидві сторони стали вважати, що інших «хрест неправильний».

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: