Чому сніг білий?

Зима – це не тільки період похолодання, а й час випадання рясних опадів у вигляді снігу. Білі сніжинки, що падають з неба, на землі утворюють рясний сніговий покрив. Кожна людина любить спостерігати це явище, але не кожен задається питанням: «чому сніг білий?». І для того, щоб відповісти на нього, для початку визначимо: що собою являє сніг, і як він утворюється, перед тим як потрапити на поверхню землі.
 
Формування снігу починається, коли дрібні краплі води в хмарах з’єднуються з пиловими частинками і замерзають. При цьому кристалики льоду, що утворилися мають шестикутну форму, яка визначена структурою молекули води (кут між променями кристала становить шістдесят градусів). Мікроскопічні крижинки притягуються один до одного і утворюють добре нам відому сніжинку. Розмір кожної з них буде залежати від температури повітря: чим тепліше погода, тим крупніше будуть пластівці снігу (до речі, хочеться відзначити, що найбільша сніжинка була зареєстрована в Монтані, США: вона мала діаметр близько 38 сантиметрів). Ось тепер ми і дізналися деякі особливості утворення цих білих атмосферних опадів. 

А тепер розглянемо питання про колір снігу. Його білизна – це незаперечний факт. Для пояснення цього факту звернемося до такої точної науці, як фізика. З розділу оптики відомо, що абсолютно біле тіло – це матеріал, у якого коефіцієнт відбиття променів світла дорівнює одиниці. Так як сніг має біле забарвлення, то згідно з попереднім твердженням, розглянутий нами об’єкт дослідження повинен відображати електромагнітні хвилі світла (цікаво, що світло має як властивості електромагнітної хвилі, так і властивості елементарної частинки, названої на двадцятому столітті «фотоном»). Але ми з’ясували, що окрема сніжинка складається з безлічі дрібних кристалів льоду. Лід, в свою чергу, є прозорим, так як чудово пропускає через себе промені світла. Виходить, що і сніжинка повинна бути прозорою, але це насправді не так. Пояснення цьому є той факт, що сніжинка являє собою величезний набір прозорих кристалів льоду, які разом дають таку здатність, як відображення світла всіляких частот. Він відбивається на межах розділу поверхонь між кристалами льоду і повітря. Електромагнітні хвилі (світло), відбившись від сніжинки, викликає в наших очах біле світловідчуття . Ось так і пояснюється той факт, що сніг має біле забарвлення. 
 
Як з’ясувалося, пояснити білий колір снігу виявилося не так вже й складно, достатньо було лише знати деякі закони з фізики та хімії, які легко допомогли нам зрозуміти будову сніжинки, і суть світла. Це в сукупності і дало нам чітке уявлення про сутність колірної гами снігу. 
 
Думаю, у кожного був такий випадок в житті, коли, вийшовши з мало освітленого приміщення на вулицю, доводилося жмуритися, дивлячись на рясний покрив білого снігу. Так от не забувайте, що він має здатність відбивати світло і його розсіювати, тим самим засліплюючи нас .

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: