Чому сніг білий?

Чому сніг білий? Адже сніжинки – це замерзла вода, то є крихітні шестигранні крижинки, а лід прозорий.Правильно, лід прозорий. Це означає, що він пропускає крізь себе всі промені світла. Кожна сніжинка сама по собі теж прозора!

Але сніжинки падають на землю і лежать в заметі безладно. Вся ця пухка маса не пропускає світло, він не може через неї пробитися. Кожен промінчик світла, потрапляючи на верхній шар снігу, заломлюється у величезній кількості крижаних кристаликів – сніжинок. У результаті всі кристалики-сніжинки “передають світло” до тих пір, поки він весь не «вийде” назад, це означає, що сніг повністю відбиває світло. А коли все світло відбивається від предмета, ми бачимо цей предмет білим.

Якщо бути ще точніше, сніг білий тому, що білим є світло Сонця, яке він відображає. Якби промені нашого Сонця були жовтими і червоними, то і сніг теж був би жовтим або червоним. На заході або сході, коли промені сонця бачаться нам як рожеві, сніг теж стає рожевим.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: