Наші чотириногі друзі, собака і кіт, давно приручені людиною, уживаються в будинку іноді мирно, а іноді з побоюванням поглядаючи один на одного. Якщо тривалий час вихованців не вдається примирити, ми самі собі ставимо запитання, чому собаки не люблять котів. Можливо тому, що собаки і кішки розумні, але дуже різні.

Чому кішки з собаками ворогують?

Різниця між котами і собаками очевидна. Закладений дикою природою мисливський характер у кожному з них присутній і зараз. Припускають, що колись великі кішки переслідували представників сімейства псових, а тепер на генному рівні спрацьовує інстинкт ворожнечі. І кішки, побачивши собаку, змушені втікати. Найсміливіші з них вигинають при зустрічі спину і відкопилюють кігті. А деякі ніби дражнять собак, частіше за тих, які на прив’язі. Ходять колами, виляючи хвостом на відстані сантиметра від собачого носа. І що тут скажеш? Якщо, все ж кішка пройшлася по морді собаки своїми кігтями, це останній запам’ятається на все життя. І зайве буде задавати питання, чому собаки не люблять котів.

Кішка завжди була і залишається одноосібниця, а собаки більш дружелюбні по натурі прагнуть контакту. Для собаки важливим є суспільство. Адже в дикій природі вони завжди жили зграями, разом полювали. Кинута собака завжди нещасна. Для повного щастя їй потрібна сім’я. Сім’ю, в якій собака живе, вона порівнює зі зграєю і підпорядковується її законам. Кішка для собаки не просто член сім’ї, вона член зграї.

Виявляючи непідробний інтерес до кішки, собака мимоволі порушує її особистий простір, а це неприпустимо. Крім того, причиною ворожнечі цих двох окремо миролюбних тварин є вічна боротьба за територію. У приватному будинку, де простору значно більше, таким різним сусідам живеться легше з тієї причини, що вони рідше перетинаються.

Кішка не приймає собаку ще й тому, що не розуміє її мову. Варто собаці підняти лапу, як кішка буде готова до атаки, а собака всього лише збирається пограти. Собачі ігри для мурки, як правило, закінчуються гонитвою і вилазкою на дерево. А миле виляння хвостом? У собаки воно позначає радість, а у кішки гнів. Коли кішка муркоче, ми знаємо, що їй приємно. А собака, скоса поглядаючи на свою сусідку, думає, що на неї загрозливо ричать.

Вчені встановили ще одну можливу причину, яка пояснює, чому кішки не дружать із собаками. Виявляється, кішки виділяють фермент, який по – особливому діє на собак, провокуючи їх до агресії. Однак це відкриття не вписується у випадки мирного співіснування цих милих тварин. Інакше, як пояснити прагнення кішок погрітися на спині у собаки. Коли бачиш цю картину, навіть в голову не прийде, що ці двоє можуть ворогувати між собою.

Як подружити кішку з собакою?

Дружба кота і собаки можлива, якщо турботливий господар, щоб не викликати ревнощів у когось, рівномірно розподіляє свою любов. Якщо в будинок, де живе доросла кішка, ви принесли цуценя, перший час потрібно буде уберігати його. Так як, якщо він зацікавиться господинею, якою відчуває себе Мурка, то ризикує познайомитися з її кігтями.

Оберігати потрібно і маленьке кошеня, якого приносять у дім, де вже живе собака. На собаку рекомендують перший час надіти намордник, інакше, особливо якщо собака великих розмірів, вона може позбавити кошеня життя. Годувати таких різних за характером сусідів треба з різних мисок, спостерігаючи, щоб ніхто з них не ображав один одного.

Безпрограшним варіантом буде принести в будинок двох малюків. Всім відомо, що діти швидше знаходять спільну мову, ніж дорослі. Загальні ігри, і навіть загальна миска з їжею зближать їх і, через деякий час, вони не будуть думають про ворожнечу між собою.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.