Чому у медичних препаратів такі складні назви?

Назви різних ліків зобов’язані своїм походженням латинській і давньогрецькій мові. Те  що нам іноді буває складно вимовити, насправді, може бути просто з’єднанням двох простих слів, переклад яких розкриває призначення медичного препарату.

Наприклад, всім відомий анальгін – це давньогрецьке « алгос», що означає «біль», і приставка «ан», якою позначається заперечення. Так що, назва цих ліків можна перекласти як «без болю», «відсутність болю». Схожі назви зустрічаються і у інших знеболюючих засобів.

Та ж приставка ан-, разом з грецьким словом «естедіс», яке перекладається, як «почуття», утворює анестезин (без почуттів, відчуттів). Такі засоби, як новокаїн, дикаїн, походять від кокаїну, який, крім наркотичної дії, ще й знеболює.

Якщо в назві ліків міститься слово «дерма» (грецьке «шкіра» ), значить, його застосовують для лікування шкірних захворювань.  Гастер» грецькою – шлунок (гастал, гастрофарм, відповідно, лікують цей орган), «ентерон» – кишки (ліки для кишечника – ентросептол, ентеродез).

Медичні препарати, що містять форми грецького слова «глікіс» (солодкий), зазвичай використовують для лікування цукрового діабету. Як і препарати з самим словом «діабет» (діабетон).

Жарознижуючі походять від грецького «бенкет», тобто, жар (реопирин).

Жовч на грецькому буде «холе», а ліки від проблем з жовчним міхуром – аллохол, холенізм.

Серце по- латині – «кор». Звідси відбуваються валокордин, корвалол, коринфар.

Антибіотики пеніцилінової групи містять в собі елемент словотворення «циллин», а тетрациклінової групи, відповідно, «циклин».

Деякі препарати носять, так би мовити, фірмові назви. Те, що ми називаємо аспірином, офіційно називається ацетилсаліциловою кислотою.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: