Чому в Англії лівосторонній рух.

Родоначальником лівостороннього руху прийнято вважати Англію. Саме в цій країні воно з’явилося вперше, а потім поширилося і на всі англійські колонії, в деяких з них діє до цих пір.Існує декілька припущень чому ж англійці їздять по лівій стороні, а не по правій. Однією з основних вважається версія пов’язана, з кінними возами. Пояснюю, коли кучер управляє візком то батіг зазвичай тримає в правій руці, і якби візок рухалася по правій стороні, кучер легко міг би зачепити перехожих батогом, ось тому і було прийнято що кінні екіпажі рухалися по лівій стороні.

Відомо що Великобританія морська держава, і зв’язок із зовнішнім світом у неї було тільки водою. Морським відомством було прийнято наказ, в якому було сказано що кораблі повинні плисти дотримуючись лівого боку. Ну, а потім це правило перейшло і на сухопутний транспорт, і було прийнято лівосторонній рух.

У 1756 році було прийнято указ за яким по Лондонському мосту можна було їздити тільки по лівій стороні. При цьому за порушення цього указу, порушника чекав штраф у розмірі одного фунта срібла.

А в 1776 році, через 20 років видається «Дорожній акт», в якому проголошувався лівосторонній рух, по всій території Великобританії.

Ми представили Вам три варіанти виникнення лівостороннього руху у Великобританії та інших країнах, які наслідували її приклад. Яка з вищевикладених гіпотез найвірогідніша, вирішувати Вам , але традиції залишилися, і в Англії до наших днів зберегся лівосторонній рух.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: