Чому виникає сколіоз? Причини сколіозу!

Причин виникнення сколіозу може бути декілька. При лікуванні сколіозу необхідно дотримуватися комплексної системи, виконуючи рекомендації  лікаря!

Дуже часто зустрічається таке захворювання як сколіоз. Ця патологія являє собою викривлення хребта. Якщо вчасно не почати лікувати це порушення, воно може прогресувати, а це в свою чергу призводить до захворювань внутрішніх органів. Часто сколіоз розвивається у молодого покоління в період інтенсивного росту кісток.

У багатьох випадках захворювання можна запобігти, якщо знати його причини. Лікарі розрізняють вроджений і набутий сколіоз.  

Вроджені причини захворювання

Такий сколіоз зустрічається досить рідко і обумовлений пороками внутрішньоутробного розвитку. Він може з’явитися через утворення додаткових хребців, неправильної форми тіл хребців і недорозвинення м’язової маси.

Різні патології розвитку хребетного стовпа плода виникають у жінок, які не дотримуються рекомендації лікаря в харчуванні, курять або перенесли якесь інфекційне захворювання.  


Найпоширеніша причина сколіозу

Сколіоз з’являється у дітей в період інтенсивного росту, звичайно з 5 до 14 років, але може виникнути і у дорослих. Основна причина викривлення хребта – це сидячий спосіб життя і неправильне положення тіла при письмі та роботі за комп’ютером. Не випадково сколіоз частіше виникає у дівчаток, ніж у хлопчиків.

Слабкість м’язів спини і тривале перебування в одній позі призводять до викривлення хребта. І більше можливостей захворіти у дітей ослаблених, часто хворіючих і не одержуючих повноцінного харчування.  

Інші причини сколіозу

Але буває сколіоз і у рухливих, спортивних дітей, якщо вони вибрали несиметричний вид спорту, наприклад, теніс. Набагато рідше зустрічається набутий сколіоз через різні захворювань. Це можуть бути поліомієліт, хвороби серця, рахіт або ревматизм. Вимушене неправильне положення тіла людина може приймати через болі або м’язової слабкості.

Таке трапляється при короткозорості або косоокості, а також через неоднакову довжину ніг. Однією з причин сколіозу є травми хребта, вивихи шийних хребців або операції. Спровокувати розвиток хвороби може недолік мінеральних речовин в їжі і малорухливий спосіб життя.

Зараз сколіозом страждають близько 80% людей. Щоб не допустити ускладнень, потрібно знати, чому він з’являється і боротися з ним за допомогою правильного способу життя, фізичних вправ і медичних призначень.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: