Чому збільшені лімфовузли у дитини?

Лімфатичні вузли – найважливіші органи імунної системи. Вони першими зустрічають на своєму шляху практично всіх чужорідних агентів і намагаються не допустити їх проникнення в організм людини.
 
Цілком природно, що лімфовузли чуйно реагують на багато внутрішні і зовнішні агресивні чинники. Причому збільшення цих органів є самою закономірною реакцією на подібний вплив. Лімфатичні вузли розташовані маленькими групами по всьому людському організму, проте у здорових людей їх можна намацати не більше ніж у 3 групах у вигляді невеликих м’яких кульок (шийні, під руками, пахові ).

Збільшення розмірів лімфовузлів (як правило, шийних) нерідко зустрічається в дитячому віці. Причини можуть бути самими різними: численні інфекційні хвороби, алергічна реакція, порушення обміну речовин, несприятлива екологічна обстановка, захворювання крові, паразити, якість і характер харчування та інше. Діти частіше страждають від різних негативних впливів, оскільки їх імунна система тільки формується і не може адекватно відповісти на негативні впливи ззовні.
 
Пошук причин збільшення лімфовузлів у дитини починайте з консультації лікаря-педіатра, а також клінічних аналізів сечі і калу. У випадках незрозумілого або незвичайного локального зростання лімфатичних вузлів необхідно ретельне і детальне обстеження стан малюка. Пам’ятайте, що збільшені лімфовузли – не самостійна хвороба, в окремий симптом. Тому всі сили треба зосередити на виявленні основного захворювання і його лікуванні.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: