Більшість довгожителів у всьому світі це жінки. Чоловіки довгожителі зустрічаються тільки один на чотири жінки. Дослідники говорять, що ці факти беруть свій початок в статевих відмінностях, розбіжностях біологічних, соціальних і психологічних. Давайте ж розберемося, чому все-таки жінки живуть довше за чоловіків?

Чоловіки більше ризикують

Через свою недбалість або необережне поводження чоловіка стоять перед обличчям смерті багато разів у своєму житті. Особливо, це відбувається у віці від 15 до 24 років і в 55-64 року. У 50 років зниження рівня тестостерону сприяє зростанню рівня холестерину, що робить людей більш схильними до серцево-судинних захворювань.

У жінок є внутрішній захист

Естроген захищає серце жінки, принаймні до настання менопаузи. Він діє як антиоксидант, нейтралізує вільні радикали, які ушкоджують клітини і прискорюють старіння. Відсутність менструального циклу сприяє зниженню надлишкової зберігання заліза в організмі, що у свою чергу сприяє утворенню вільних радикалів.

Жінки піддаються ризику хронічних захворювань в основному таких як артрит, остеопороз і аутоімунних захворювань, в той час як чоловіки в першу чергу стають жертвами смертельних захворювань, таких як серцево-судинні захворювання. Це зовсім не означає, що жінки не повалені хворобам серця, це означає, що серцево-судинні захворювання переважають у чоловіків. Жінки ж, навпаки, продовжують жити зі своїми захворюваннями, а не вмирати.

У жінок генетична перевага

Існують гени, Х- хромосоми, які необхідні для відновлення ДНК. Чоловіки володіють однією Х хромосомою, тому потенціалу для оновлення генетичного матеріалу у них в два рази менше. Тому, жінки, в генетичному коді яких дві Х хромосоми, володіють значною перевагою.

Як жити довго і бути здоровим

Що чоловіки і жінки можуть зробити, щоб продовжити своє життя? У запропонованому нижче списку немає нічого нового і дивного, але ці фактори дійсно впливають на тривалість життя людини. Пам’ятайте, що навіть невеликі зміни у своєму житті дозволять Вам її значно продовжити і зберегти здоров’я.

  1. Деякі фрукти і овочі здатні знизити ризик розвитку раку. Вживайте їх п’ять разів на день.
  2. Вітамін В12 усуває причини слабоумства і втрати пам’яті.
  3. Кальцій захищає від остеопорозу
  4. Фолієва кислота знижує ризик раку товстої кишки
  5. 30 хвилинна прогулянка п’ять разів на тиждень також допомагає запобігти остеопорозу
  6. Гігієна сну підвищує імунітет. Тобто недолік сну більше 5 годин на добу збільшує ризик смертності на 15 %
  7. Волокниста їжа знижує ризик розвитку діабету 2 типу і допомагає зниженню ваги.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.