Чому з’являється карієс?

Карієс – мабуть, найпоширеніше захворювання на землі. 99 % всього людства знає про нього не з чуток. Втім? існують цілі народи, не знайомі з карієсом. Наприклад, ескімоси і плем’я Гунзо, яке проживає на Південному Памірі.
 
Вчені досі не можуть зрозуміти причину цього феномену, як і точну причину самого карієсу. На сьогоднішній день запропоновано близько чотирьох сотень теорій механізму його появи. Найперші гіпотези відносяться до глибокої древності.
 
Винні мікроби? Авіценна свого часу припустив, що в усьому винен черв’як, що прогризає ходи в зубах. Проте ніяких черв’яків в роті у хворих йому виявити не вдалося. Так що ж призводить до утворення карієсу? Сучасні вчені стверджують, що головний ворог здоров’я зубів – мікроорганізми, що живуть у ротовій порожнині. Ці мікроби (наприклад , стрептококи) виділяють органічні кислоти, які роз’їдають емаль зуба.
 
Основне джерело живлення бактерій – глюкоза. Так що наші мами і бабусі були праві, забороняючи їсти багато солодощів. До того ж, ласуючи випічкою та солодощами, ми не отримуємо таких важливих елементів, як кальцій і фтор, необхідних для красивої посмішки. Давно доведено, що споживання продуктів з фтором і використання зубної пасти з фтором вдвічі знижують ризик розвитку каріеса.

Стоматологи рекомендують щодня включати в свій раціон тверду їжу, наприклад, сирі фрукти і овочі. Вони не просто насичують організм вітамінами, а ще й очищають зуби. Саме погана гігієна часто призводить до появи карієсу. Також на стан зубів впливають спадкові чинники, індивідуальні особливості зубів, загальний стан організма.
 
Підлість карієсу в тому, що на початковій стадії його практично неможливо виявити. Вражений зуб здається абсолютно здоровим: не болить, не реагує на холодну або гарячу їжу. Поступово емаль зуба починає тьмяніти, втрачає блиск, стає рихлою, з’являється ледь помітні світлі плямочки, так звана каріозна пляма.
 
Якщо вчасно помітити ці зміни, можна буде позбутися від карієсу щадними методами, без розсвердлювання і пломбування зуба, наприклад, за допомогою нанесення лікувальних лаків. Виявити карієс на ранній стадії може тільки фахівець. Ось чому необхідно регулярно відвідувати стоматолога.
 
Щоб не довелося боротися з карієсом, необхідно вчасно задуматися про його профілактику. Ретельна гігієна і повноцінне харчування допоможуть зберегти здоров’я зубів. Крім того, можна звернутися до сучасних технологій. Наприклад, провести герметизацію природних щілин в емалі зуба гелій-неоновим лазером. В результаті цієї процедури підвищується стійкість і щільність емалі, гинуть хвороботворні бактеріі.
 
Лазерні технології дозволяють лікувати вже уражені зуби без болю і специфічного звуку, що приводить в жах більшість пацієнтів. Відсутній ризик випадкового перегріву або пошкодження слизової або здорових зубів: лазер впливає тільки на каріозну ділянку. Залишається сподіватися, що в найближчому майбутньому лікування за допомогою лазера стане доступно кожному.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: