Кожна людина знає, що таке лупа. Думаю, не раз кожен стикався з нею і був вельми стурбований її появою. Вона доставляє дискомфорт навіть у тому плані, що може, так би мовити, опадати на одяг (в районі плечей, спини) і порушувати зовнішній презентабельний вигляд людини. І ні для кого не секрет, що лупа у волоссі – це показник того, як мінімум, що шкіра голови перебуває в нездоровому стані. Причиною чого, можуть стати різні чинники.Коли шкіра перебуває в нормальному стані, тоді відбувається її постійне регулярне оновлення. Під цим мається на увазі те, що старі клітини замінюються новими. Цей процес не швидкоплинний, при якому відмерлі клітини перетворюються на мікроскопічний пил. Так от, при порушенні цього нормального обміну між клітинами шкіри голови, який зазвичай прискорюється , з’являється лупа. Вона являє собою скупчення старих клітин, які не встигли ще оновитися новими. Виною цьому можуть стати різні причини. Для точного визначення якої, необхідно звернути увагу на стан волосся і тип самої лупи.

Якщо з’явилася суха лупа без випадання волосся, тоді її, швидше за все, викликав алергічний дерматит, який, у свою чергу, став результатом негативного хімічного впливу на шкіру голови. До таких хімічних подразників, наприклад, можна віднести: небажаний (невідповідний) шампунь, поганої якості фарба для волосся.

Якщо з’явилася суха лупа, що супроводжується випаданням волосся, тоді причина її виникнення набагато серйозніше! І суть її полягає в тому, що в організмі порушений обмін речовин. При цьому він може бути порушений або в нейроендокринній системі (наприклад, внаслідок постійного стресу), або в шлунково-кишковому тракті (наприклад, через авітаміноз або неправильного харчування), або в будь-який інший системі. Хочеться відзначити, що сильно підриває нормальний обмін речовин в організмі: постійне паління, зловживання алкоголем, вживання наркотиків. Пристрасть до них, звичайно, викликає більш істотні проблеми, ніж поява лупи, і ми про це всі прекрасно знаємо. Також, буває випадки появи даного виду лупи у вагітних жінок, у яких відбувається в цей період гормональний дисбаланс.

Якщо з’явилася жирна лупа (стеаринова), то причина, мабуть, криється в порушенні роботи сальних залоз шкіри голови. А точніше – у збільшенні ними спеціальної вироблюваного мастила, яке заважає нормальному відділенню мертвих клітин. Це, як і в попередньому випадку, є результатом порушення обміну речовин.

При появі будь-якого виду лупи, необхідно обов’язково прийняти заходи по її усуненню. Це, може бути, типова зміна шампуню на інший. А може бути тривале лікування (при цьому, не тільки шкіри голови, а й, за певних обставин, всього організму в цілому). У будь-якому випадку залишатися з лупою не бажано, тому що це, принаймні – не естетично .

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.