Чому з’являються родимки?

Напевно, не тільки в моїй родині з родимками пов’язано багато історій і легенд. Адже скільки забавних і курйозних випадків існує в житті практично кожної людини , з приводу походження родимих плям. Деякі з них служать підтвердженням приналежності того чи іншого роду. Деякі родимки, як наприклад наявність трикутника з них, віщують щасливе життя. Вірити чи ні в різні визначення і значення родимих плям на нашому тілі, вирішувати особисто кожному, але заперечувати неповторність та індивідуальність даних утворень, просто марно.
 
Родимка, тобто невус, в медицині відноситься до вад розвитку. У більшості випадків родимки утворюються на шкірі у людини, але іноді розвиваються і на слизових, на кон’юнктиві і сітківці очей. Згідно з медичними дослідженнями, подібні новоутворення виникають в дитячому віці, звідси і їх назва «родимки». Відомі випадки, появи змін пігментного характеру під впливом сонячних променів або під час вагітності, відповідно в більш старшому віці.
 
Родимки або родимі плями, мають переважно округлу або подовжену форму. Колірна гама може коливатися від чорного до блакитних відтінків. Родима пляма складається з пігментних клітин або кровоносних судин, утворюючи гладку поверхню. Має місце розвиток бородавчастих розростань на поверхні рідної плями. У когось родимки дуже маленькі, практично непомітні, у когось вони займають досить велику частину обличчя, передпліччя або іншої частини тіла. Безсумнівно, великі родимі плями доставляють косметичний дискомфорт, і як наслідок, виникає бажання їх позбутися.

Лікування таких родимих плям полягає в проведенні операції по видаленню. Лікарі радять до подібних маніпуляцій, проводити обстеження пігментних новоутворень для запобігання ускладнень згодом. Варто згадати і про те, що фахівці не радять без особливих показань (прогресуючого зростання, часта травматизація) видаляти родимки. Проведення будь-яких операцій (косметичних або лікувальних) найчастіше негативно впливає на гормональний фон і від збоїв в організмі ніхто не застрахований. Родимка, в якійсь мірі відображає нашу індивідуальність і особливість. Так навіщо ж видаляти їх, без особливої потреби, та ще й ризикувати при цьому своїм здоров’ям?
 
Таким чином, поява родимок (родимих плям) можна вважати особливим знаком при народженні або розвитком новоутворень на шкірі, вельми неприємного характеру. Адже нерідко існує загроза переродження пігментного плями в злоякісне утворення з вельми небезпечними наслідками для здоров’я. Про такі зміни буде свідчити збільшення родимки у розмірах, ущільнення. Потрібно терміново звертатися до лікаря, якщо родима пляма раптом потемніла або навпаки, стала світліше. Больові відчуття, свербіж, поява близько родимки інших пігментних плям, розростання вузликів – серйозні симптоми. Будь-які з вище перерахованих ознак можуть стати першими дзвіночками розвитку злоякісної пухлини.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: