“Чорний”, так кажуть у народі на хліб, спечений із житнього борошна. Він більш ароматний, в порівнянні з “білим”, і з точки зору здоров’я більш кращий для регулярного вживання. Мода на “чорний” хліб з’явилася колись давно в Середньовіччі, тоді його вперше почали випікати в країнах Європи, а у Фінляндії, Данії, Німеччини та Австрії, у свій час він був основоположним продуктом харчування.

Вся користь і шкода житнього хліба із за житнього борошна, з якого він випікається. На відміну від пшеничного, він містить більше клітковини і менше жирів. Смачний “чорний” хліб не підніме цукор в крові, крім того, він багатий на амінокислоти і вітаміни, через що з давніх пір успішно застосовується для лікування авітамінозу, і інших захворювань.

“Чорний” хліб покращує роботу кишечника, він прописується в раціон тим, хто страждає запорами. І ще, він сприяє підвищенню рівня інсуліну, знижує небезпеку виникнення діабету і захворювань серця. Житній хліб виводить токсини, він регулює відкладення солей, ось чому, його радять вживати страждаючим подагрою. Також цей хліб корисний людям, що мають низький гемоглобін, через те, що в ньому міститься залізо.

Ще в XIX столітті вчені помітили, що “чорний” хліб стримує розвиток онкологічних захворювань. Дієтологи, теж не натішаться житньому хлібу: низькокалорійний, що знижує рівень холестерину, швидко задовольняє голод, і ефективно спалює жири.

Але, незважаючи на свої цілющі властивості, “чорний” хліб може принести і шкоду. Так, через присутність клейковини, він шкідливий хворим з підвищеною кислотністю, особам з непереносимістю глютену, і страждаючим на целіакію.

Відзначено негативний вплив вживання житнього хліба на осіб, які страждають гастроентеритом і метеоризмом. Обережно і трохи можна їсти “чорний” хліб людям з різними порушеннями травлення, так як він повільно засвоюється організмом і важко перетравлюється.

Корисні властивості “чорного” хліба використовуються для лікування геморою і дивертикулезу. А дослідження сучасних учених говорять про те, що жінки, які регулярно їдять житній хліб, не знають що таке каміння в жовчному міхурі. Ще, цей хліб, зарекомендував себе як захисний допоміжний засіб від раку молочної залози.

Поговоривши про “чорний” хлібі ми приходимо до висновку, що не все так однозначно в його властивостях, і тому, вибираючи “чорний” хліб в магазині, кожен повинен знати яка його кількість в раціоні буде для нього корисною.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.