Чорнослив займає почесне місце серед сухофруктів завдяки своїм смаковим і цілющим якостям. Чорнослив багатий вітамінами, органічними кислотами, пектиновими речовинами, клітковиною, залізом, кальцієм, фосфором, магнієм. Калію в чорносливі в півтора рази більше, ніж у банані, він вважається рекордсменом за вмістом цієї речовини.
 
Чорнослив має антибактеріальні властивості, тому його рекомендують приймати при простудних та інфекційних захворюваннях. Цей сухофрукт допомагає при захворюваннях шлунка, кишечника, печінки, при авітамінозі і анемії.
 
Чорнослив допомагає вилікувати запори. Для вирішення проблеми достатньо всього 5-7 ягід на день. Він має сечогінну і жовчогінну дію, очищає організм від різних шлаків і токсинів. При регулярному вживанні чорносливу в їжу можна знизити ризик розвитку захворювань серця, гіпертонії, гастриту. Завдяки тому, що в чорносливі присутня хлорогенова кислота, він є сильним антиоксидантом і допомагає організму боротися з вільними радикалами, які є причиною виникнення злоякісних пухлин і раннього старіння клітин організму.
 
Хлоропренові кислота, що також входить до складу чорносливу, надає антимікробну і противірусну і протиракову дію на організм. При вживанні чорносливу відбувається загальне зміцнення організму і нормалізується обмін речовин.
 
Але, на жаль, чорнослив корисний не всім. При сушінні концентрація мікроелементів, вітамінів і цукрів збільшується в кілька разів, тому людям, що страждають цукровим діабетом і ожирінням, чорнослив вживати не можна через велику калорійності. Слід обережно ставитися до чорносливу годуючим матерям – через свої проносних властивостей він може викликати коліки і розлад шлунка у дитини.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.