Чорнослив!

Колись чорнослив був відомий лише на узбережжі Каспійського моря, ці місця вважаються його батьківщиною, звідси місцеві жителі вивозили сушені сливи в країни Європи та Азії. Пізніше, в XIX столітті плантації сливових дерев з’явилися і на американському континенті, а в наші дні ці ласощі можна зустріти практично в будь-якому супермаркеті. 

До речі, щоб вийшла невелика 200-грамова пачка цих сухофруктів, потрібно обробити цілий кілограм свіжих слив. Завдяки особливому процесу обробки свіжих слив, які спочатку занурюють в окріп, а потім сушать над паром, готові сухофрукти практично повністю зберігають цінні поживні речовини. 

Це не тільки вітаміни, але і бактерицидні компоненти, що пригнічують ріст деяких мікробів, органічні кислоти, пектини, мінерали, цукор, рослинна клітковина, нормалізує перистальтику кишечника. 

Багато дієтологів рекомендують включати в щоденний раціон кілька ягід чорносливу не тільки для нормалізації роботи шлунково-кишкового тракту, але і для зниження ваги, поліпшення зору, нормалізації артеріального тиску, профілактики атеросклерозу і захворювань печінки. 

Наукові дослідження довели ефективність ягід чорносливу в боротьбі з вільними радикалами, а значить, в боротьбі за молодість організму. 

Якщо ви вирішили купити чорнослив, зверніть увагу на плоди чорного кольору, висушені з кісточкою всередині, такі ягоди зберігають максимальну кількість цінних поживних компонентів. Ягоди повинні бути м’ясистими і солодкими, з ледь вираженою кислинкою. 

Часом плоди обробляють гліцерином або іншим жиром для додання апетитного товарного виду, поверхня таких сухофруктів надмірно блискуча з темно-сірим відтінком. 

Коричневий відтінок ягід може свідчити про їх обробкуокропом, ця процедура проводиться для дезінфекції чорносливу, вона, на жаль, знижує кількість вітамінів. 

Куплений чорнослив відмінно зберігається від 6 місяців до року в герметично закритих ємностях, які знаходяться в сухому і прохолодному місці. Якщо ви вирішили зберігати ягоди в холодильнику, не забудьте в пакеті зробити отвір для вентиляції, в льосі можна зберігати чорнослив в невеликій тарі з натурального дерева. 

Крім того, що плоди чорносливу є смачним частуванням, їх часто додають в торти і пироги, м’ясні блюда (наприклад, в поєднанні з червоним сухим вином), десерти і салати.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: