26 квітня 1986 на Чорнобильській атомній електростанції сталася катастрофа, яка стала найбільшою за всю історію атомної енергетики. Трагедія забрала життя тисяч людей, стала причиною багатьох захворювань (в основному онкологічних), принесла величезний збиток для навколишнього середовища і, в кінцевому рахунку змінила хід історії. Жахливі наслідки відчуваються досі, через майже три десятиліття.

Чорнобильська катастрофа перетворила ціле місто в пустелю і зробила з більшості оточуючих поселень небезпечну радіоактивну зону. Від аварії на АЕС Фукусіма-1 Чорнобильську катастрофу відрізняє те, що її причиною стали людські дії, а не глобальний катастрофічний феномен. Крім самих вибухів, таке масштабне руйнування було викликано дією радіоактивного випромінювання. Дійсно, це була найгірша ядерна катастрофа в тому плані, що вона породила неймовірну кількість радіації. Вірте чи ні, але кількість радіоактивного випромінювання після Чорнобильської катастрофи значно вище, ніж після бомбардувань Хіросіми і Нагасакі разом узятих.

Причини катастрофи – погано навчений персонал і незадовільна конструкція реактора. У ніч аварії через радіаційне отруєння відразу загинули двоє робітників. Через кілька тижнів померли ще 28 осіб. Аварія на Чорнобильській АЕС відома, як найстрашніша катастрофа, яка сталася з вини людини. За Міжнародною шкалою ядерних подій вона оцінюється по максимальній 7-го рівня і характеризується як «важкі наслідки для здоров’я людини і для навколишнього середовища».

Катастрофічні наслідки у вигляді радіоактивного дощу дійшли аж до Ірландії. Після вибуху реактора, величезна радіоактивна хмара поширилося по всій країні та за її межами. Це стало основною проблемою охорони здоров’я всієї Європи. Вагітним жінкам було рекомендовано вдатися до аборту, так як був високий ризик народження дітей з важкими дефектами.

Було очевидно, що Чорнобильська катастрофа торкнеться сусідніх міст, але не настільки, як це сталося з Білоруссю. Кордони країни знаходяться всього в 10 км від електростанції. За оцінками вчених, 70% забруднення після Чорнобильської катастрофи припадає не на Україну, а на Білорусь. Результатом стала відмова від більшості сільськогосподарських угідь, що надалі призвело до втрати понад $ 235 млн виручки.

З метою запобігання подальшої утрати і захисту навколишнього середовища над четвертим енергоблоком Чорнобильської атомної електростанції була зведена ізоляційна споруда – Саркофаг. Тим не менш, його «термін придатності» всього 30 років; після він стає непридатним для запобігання подальших витоків радіації. Так що в запасі залишилося зовсім мало часу.

Дивно, але значна територія чорнобильської зони перетворилася на притулок для різних тварин. Фактично, Чорнобиль перетворився на «заповідник», де можна зустріти вовків, орлів, кабанів, лосів, оленів і багатьох інших тварин. Хоча життя в Зоні і відновлюється, вчені досі сумніваються в тому, що перебування там людей безпечне. Вони стверджують, що територія не буде придатною для проживання найближчі 20 000 років.

800000 людей взяли на себе ризик і зазнали радіаційного випромінювання, ліквідуючи наслідки катастрофи. На жаль, 25000 з них загинули, ще 70 тисяч – стали інвалідами. Крім того, першими жертвами стали пожежники, які не знали про характер інциденту. Вони виконували свою роботу без будь-яких запобіжних заходів від радіації. Через кілька днів всі вони померли.

На сьогоднішній день в зоні проживають близько 500 людей. Більшість з них люди похилого віку. Їм дозволено вибирати будь-який з будинків, які до речі знаходилися закинутими близько трьох десятків років і знаходяться в жахливому стані. У зоні відчуження ведуться роботи, проте уряд в цілях безпеки дозволяє знаходиться в зоні відчуження максимум 14 днів.

Через майже 29 років після катастрофи сліди радіації все ще спостерігаються в Чорнобилі, в інших містах України і навіть у сусідніх державах. Високий рівень випромінювання склав цілих 30 000 рентген на годину, особливо в безпосередній близькості від активної зони реактора. Через високий рівень випромінювання тіла загиблих розміщувалися в свинцевих трунах. Фактично, навіть спеціальні костюми, в яких люди ліквідовували наслідки катастрофи, могли забезпечити безпеку тільки на 40 секунд.

1 комментарий к записи “Цікаві факти про Чорнобиль!

 1. Чернобыль 2 это станция для связи с Америкой. Ситуация такая что Уругвай и Парагвай это как две телефонные трубки сложенные вместе будто они говорят друг с другом. Между ними вращается садовое кольцо.
  И столица Москва это и есть продукт совместной деятельности Уругвая и Парагвая. Уругвай это государство разработавшее плоскоклеточный рак проще сказать все выглядит так: У вас есть десять транзисторов и при вращении в плоскости их количество на текстолите будет удваиваться или даже удеситеряться движение по спирали словно их хватает на все.
  И так далее до предела который оставляют и кто то потом наткнется на него и возьмет все последствия на себя. Так устроен журнал ПлейБой – балистуда. И парагвай который создает гвоздики или АпелМак АйФон когда окружность труки телефона начинает делится образуя облако. Облачное хранилище. Эти дуги и есть сложенные наоборот образуют гвоздику и АйФон.
  Символ Первомайского празника это гвоздика.
  ЗГРЛС Дуга и ЗГРЛС Круг вот их постройки на территории Украины которые тайно и поддерживают Коммунизм в Европе. Халатность Украинских властей привела к созданию коммуникативного центра который не переспорить ом все равно ты им слово они тебе двести слов и все в пустую.
  Уругвай хочет уничтожить своих антиподов – прямую противоположность это Болгарию. Ракеты Н1 Луна на самом деле и были ПлейБоями. Они американские и запускались в Америке по территории Болгарии. Чудом просто чудом они сгорели. Болгары вообще разорены и не могли выстрельнуть противоракету. Сумеют ли они ответить им тем же?
  Украина прямая противоположность Парагваю а терпит диверсионно подрывную акцию – Чернобыль.
  Все фамилии оканчивающиеся на ЕВ американские на ИН тоже фамилии приносящие геноцид фамилии с окончанием на О украинские и итальянские кому верите?
  Тоже вообще ни куда не годится Дуэль будет с обоюдным поражением от их пистолета мимо им самим засчитается поражение и противнику у которого пистолет не выстрельнул будет засчитано само поражение и обоюдная люстрация.
  Порашенко или Парашенко Порогвай или Парагвай? Во время дуэли с начала 90х все страны покидают приезжие что приводит к опустошению от власти и вся власть возвращается в народ и за 9 лет им нужно успеть собрать свой пистолет и один противопистолет и совершить дуэль. Другого шанса не будет ни когда. Полная свобода от противника но сплошные беспилотники холодной войны которые мешают и тем самым уменьшают шансы противника который не верит в алаверды – по максимуму в правила дуэли.
  Чернобыль 2 нужно демонтировать для себя а не ждать когда они демонтируют его для алаверды они вам еще денег дадут и пойла чтобы вы сами решили что промажете.
  Народ не верит что это Украина на Донбасе в Европе так себя повела это был коммуникативный центр Чернобыль 2 и Чернобыль-Припять.
  Времени на сборку наработок для ракеты очень мало.
  ФАТ 32 ФАТ 16 загрузочные сектора против Облачного исчисления.
  Да все киоски Союзпечати деревянные были теми самыми голубыми гвоздиками. Что же такое Украина?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.