Чи відомо Вам, що цигани – це вихідці з Індії, вони навіть досі розуміють нескладні фрази на хінді і можуть без перекладу дивитися індійські фільми. Проте вчені так і не змогли встановити, коли саме даний народ мігрував і розійшовся по всій земній кулі. Адже зараз циган можна зустріти в усіх куточках планети, крім Антарктиди. Тільки в країнах Європи їх чисельність становить 12 мільйонів чоловік.

Найстрашнішим покаранням для будь-якого цигана є вигнання з табору. Воно застосовується тільки при найскладніших обставинах або після вчинення тяжких злочинів.

Широко поширене слово «лаве» в російській мові з’явилося саме з циганської мови, а означає воно, звичайно ж, гроші.

Якщо Ви побачили у цигана сережку в одному вусі, це означає, що вона єдина дитина в сім’ї.

А чи доводилося Вам коли-небудь бачити циганку з коротким волоссям? Швидше за все, ні, оскільки коротка стрижка у представників цього народу означає безчестя. Волосся остригали насильно вигнанцям або ізольованим людям, досі роми не стрижуться коротко

У наш час цигани в своїй більшості відмовляються від кочового способу життя, приблизно 1% європейських циган все ще переїжджають з місця на місце.

Найбільш незвичайною і поширеною циганським стравою вважається смажений або запечений їжак. Особливо цю страву люблять польські та прибалтійські цигани. Виникло вона, швидше за все, в період життя в лісах, під час постійних гонінь на циган в минулому.

Під час циганських свят побачити п’яного цигана буде вкрай складно. У них не прийнято багато пити за столом, тому під час гулянь чергує молодь, якій не дозволяється пити в присутності старших. В їх обов’язки входить запобігання всіляким конфліктів і допомогу тим, хто не знає своєї міри.

Серед циган настільки поширений культ дітей, що усиновлення для них – це буденність. У сім’ю, де є діти, гості, по циганського звичаєм, зобов’язані нести частування та подарунки, а якщо дитині в гостях дуже сподобалася якась штучка, то її повинні подарувати. Чим більше циганська жінка реалізувала себе як хороша мати, тим більше її люблять, цінують і поважають в співтоваристві.

Цигани, в своїй більшості, сповідують християнство або іслам, але є й представники інших релігій.

Речі померлого цигана або те, чого він торкався перед самою смертю, вважаються брудними і закопуються разом з ним в могилу. Та ж історія з речами породіллі: вони підлягають знищенню.

Всім відомі оборки на пишних циганських спідницях, вони мають просте пояснення їх бідної життя. Просто коли поділ спідниці остаточно зношувався, жінка його відрізала і пришивала клапті від старих суконь або шматочки дешевої тканини.

Багато циганки виходять заміж незайманими, за старовинним звичаєм, закривавлене простирадло показують гостям після першої шлюбної ночі. Після весілля молодята зазвичай живуть в будинку нареченого з його рідними, а вже згодом переїжджають у свій власний будинок. Лише молодший син з дружиною повинен залишитися з батьками, щоб доглядати за ними в старості

Вчені вважають, що першопричиною сильної любові циганок до золотих прикрас є страховка від бідності у випадку розлучення. Якщо чоловік вижене з дому і не дасть грошей, то сережки і кільця будуть дуже до речі.

Деякі цигани знають основи гіпнозу і користуються цими знаннями з метою збагачення та обману, тому радимо не дивитися їм в очі під час розмови або зустрічі.

У 1944 році був знищений німецький концтабір Освенцим, який розташовувався на території Польщі. У ньому знаходилося безліч циган з сходу Європи. За найскромнішими оцінками в катівнях табору загинуло близько 21 тисячі циган, у тому числі дітей, старих і жінок.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.