Слово «копійка» походить від старовинної срібної монети, на якій чеканили зображення Георгія Побідоносця з списом у руці..На початку дев’ятнадцятого століття американо-російська компанія, що розташовується на Алясці, випустила в обіг перші в історії шкіряні гроші. Всі десять тисяч грошових одиниць були віддруковані на тюленячій шкірі, обробленої спеціальним складом, і знаходилися в обігу аж до 1826 року. Сьогодні одна така шкіряна монета коштує рівно стільки ж, скільки таке ж за масою кількість золота.

Китай є самою першою країною в світі, яка стала використовувати в обігу паперові гроші..

В минулому цінність монети була рівноцінна об’єму металу, шо в ній міститься . У зв’язку з цим була поширена одна проблема – шахраї часто обрізали метал по краях для того, щоб виплавити з них нові монети. В результаті Ісаак Ньютон запропонував наносити на краю всіх монет спеціальні насічки, відсутність яких відразу б було помітним.

Витрати на карбування монет, що перебувають в обігу, часто перевищують фактичний номінал цих монет. Так вартість виплавки однієї 10 – копійчаної монети, може становить близько 70 копійок.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.