Цікаві факти про гроші!

Слово «копійка» походить від старовинної срібної монети, на якій чеканили зображення Георгія Побідоносця з списом у руці..На початку дев’ятнадцятого століття американо-російська компанія, що розташовується на Алясці, випустила в обіг перші в історії шкіряні гроші. Всі десять тисяч грошових одиниць були віддруковані на тюленячій шкірі, обробленої спеціальним складом, і знаходилися в обігу аж до 1826 року. Сьогодні одна така шкіряна монета коштує рівно стільки ж, скільки таке ж за масою кількість золота.

Китай є самою першою країною в світі, яка стала використовувати в обігу паперові гроші..

В минулому цінність монети була рівноцінна об’єму металу, шо в ній міститься . У зв’язку з цим була поширена одна проблема – шахраї часто обрізали метал по краях для того, щоб виплавити з них нові монети. В результаті Ісаак Ньютон запропонував наносити на краю всіх монет спеціальні насічки, відсутність яких відразу б було помітним.

Витрати на карбування монет, що перебувають в обігу, часто перевищують фактичний номінал цих монет. Так вартість виплавки однієї 10 – копійчаної монети, може становить близько 70 копійок.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: