Кріп, петрушка і селера дійшли до нас із стародавнього Єгипту. І ми настільки звикли до цієї травички, що тепер не уявляємо свій стіл без неї. Хоча як овоч обробляти її почали тільки в XIX столітті. Та й у стародавньому світі використовувати їх як приправу до їжі стали дещо пізніше .

 
Кріп, ще називали – ліки від усіх бід. Лікарські властивості цієї травички були відомі давно. Ці властивості для лікування застосовували як лікарі, так і в народній медицині. І треба сказати дуже успішно. Область застосування для лікування вкрай широка. А значить і цінність цієї трави повинна бути на висоті.
 
Петрушка в стародавньому Єгипті була знаком нещастя. На знак печалі, вінки з петрушки надягали на голову. Трохи пізніше цей звичай поширився і в Греції. Тільки в середні століття цю траву стали обробляти як овочеву рослину.
 
А коли починалися свята, стародавні греки розвішували в кімнатах листя селери як прикраси. Вінки з листя селери надягали переможцям у спортивних змаганнях. Селера і його варені коріння застосовувалися як ліки від обмороження. А масло, яке отримували з насіння – для лікування шлунково-кишкового тракту.
 
В давнину запах кропу прирівнювали до ароматного запаху троянд. Гілками кропу прикрашалися букети квітів. Окрім краси видавався тонкий запах кропу. В даний час всі ми використовуємо кріп як приправу. Ми додаємо його в суп, він надає «смачний» запах огіркам при засолюванні. Тепер важко уявити, що ці рослини, які ми використовуємо як приправу для супу чи огірків, для збудження апетиту колись впліталися у вінки для додання краси і пахощами. 
 
Минуло дві тисячі років. Змінилися звичаї, смаки. Абсолютно іншим стало призначення цих трав. Хоча до лікувальних їх властивостями люди, так чи інакше, все ж вдаються. Але в їжу зараз їх вживають повсюдно.
 
Особливим попитом зелень користується в кавказьких країнах.
 
Було б некоректним промовчати про чудову властивість селери. Ця рослина прекрасно нейтралізує концерагени, що містяться в тютюновому димі і сигаретах. Ще це прекрасний сечогінний засіб. Завдяки своїм корисним властивостям, селера рекомендується хворим на цукровий діабет.
 
Давайте не забувати про те, що петрушка і селера нам приносять неоціненну користь, тому не лінуйтеся їх вирощувати на своїх городах, щоб ваш стіл був багатий ціжю зеленню постійно.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.