Цікаві факти про плавлений сир!

Тверді сичужні сири з’явилися тисячі років тому, а от їх рідний брат – плавлений сир став відомий тільки в 20 столітті. Жителі Радянського Союзу обожнювали сири, що випускаються під марками «Дружба», «Янтар», «Орбіта». При цьому батьківщиною плавленого сиру є аж ніяк не СРСР, а знаменита сирна країна Швейцарія.

Плавлений сир – це продукт вторинної переробки твердих сирів. Вперше його виробили в 1911 році в швейцарському місті Тун. І лише через 20 років плавлений сир з’явився в Радянському Союзі.

Через ще два десятка років у нас було налагоджено його масове виробництво. Плавлений сир виробляють вже більше ста років, але за всі ці роки технологія виробництва не змінилася. В його основі тверді сири, вершкове масло, сир, вершки, молоко і спеціальні солі – плавителі.

Сирна маса, замішана на основі вищеперелічених продуктів, плавиться при температурі від 75 до 95 градусів Цельсія. Протягом процесу плавлення сир безперервно перемішується. Плавлені сири бувають чотирьох видів: ламкі пастоподібні, солодкі і консервовані.

Як і в твердих сирах, в плавлених міститься велика кількість білка і жиру. А ось кальцію і фосфору трохи менше, ніж в сичужним сирі, оскільки в процесі плавлення частина цих речовин випаровується.

Плавлені сири не містять холестерин, чого не скажеш про твердий продукті. Завдяки цій якості такий сир засвоюється організмом набагато краще традиційного.

Плавлені сири можуть бути як самостійним продуктом, так і інгредієнтів різних страв: супів, піц, запіканок, салатів, других страв.

Серед маси переваг, варто виділити і протипоказання. Оскільки всі плавлені сири містять велику концентрацію непотрібних фосфатних і хімічних добавок, а також шкідливих солей, такі сири небезпечні для алергіків.

Фосфати небезпечні для людей із захворюванням нирок опорно-рухового апарату.

Гіпертонікам також потрібно обмежити вживання сирів, так як в них міститься багато натрію.

При виборі плавленого сиру в магазині, слід звернути увагу на упаковку. Чаші всього плавлений сир реалізується в пластиковій вакуумній упаковці. Погляньте на оборотну сторону упаковки, якщо виявите там значок «РР», будьте спокійні.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: