Слони – найбільші наземні тварини, що живуть у Південно-Східній Азії та Африці в тропічних лісах і саванах. Традиційно виділяють два види слонів: азіатський і африканський. На жаль, в силу багатьох причин, таких як браконьєрство і знищення місць проживання, популяція цих величних тварин неухильно знижується. Повірте, ви ще дуже багато чого не знаєте про цих красивих, розумних і мирних ссавців:

1. Самки слонів можуть виробляти потомство аж до 50 років кожні 2-4 роки. Як правило, близнюки у слоних народжуються рідко, частіше на світ з’являється одне слоненя. У самок слонів найдовший період вагітності з усіх ссавців – 22 місяці.

2. Найбільший слон у світі важив рекордні 12 тисяч кілограм, а в висоту сягав цілих чотирьох метрів.

3. На відміну від більшості ссавців, у яких молочні зуби міняються на постійні всього один раз, слони є поліфіодонтами, тобто зміна зубів у них відбувається протягом усього життя.

4. Поряд з людьми, мавпами, сороками і дельфінами слони можуть впізнавати себе в дзеркалі.

5. Слони можуть сприймати сейсмічні сигнали за допомогою чутливих клітин ніг. Ці вібрації, викликані ударами об землю, проходять в середнє вухо слона через кістки передніх кінцівок. Вловивши сейсмічний сигнал тривоги, слон дізнається про наближення хижака і стає в захисну стійку.

6. У всьому наземному світі слони вважаються найбільшими тваринами, однак у порівнянні з китами вони більше нагадують гномів. Для порівняння: язик блакитного кита важить стільки ж, скільки один дорослий слон.

7. Слони можуть переміщатися тільки вперед або назад і не можуть бігати галопом або стрибати. Слон – настільки великовагова тварина, що не має можливості відірвати від землі всі чотири кінцівки одночасно.

8. Всупереч поширеному міфу слони не бояться мишей. Однак вони бояться мурах і бджіл. В результаті фермери з деяких африканських країн використовують бджолиний вулик для захисту своїх полів від набігів слонів.

9. Дамани – найближчі родичі сучасних слонів. Цих маленьких, щільних, травоїдних ссавців часто приймають за гризунів.

10. Слони, як і люди, здатні на дуже широкий спектр емоцій. Вони відчувають почуття втрати, скорботи, а також здатні плакати. Слони пам’ятають і оплакують своїх рідних і близьких навіть через багато років після їх смерті. Коли помер чоловік на ім’я Лоуренс Ентоні, автор книги «Шепіт слона», який врятував життя багатьом тваринам, ціле стадо слонів прийшло до його будинку, щоб попрощатися зі своїм другом.

11. Слони видають декілька видів звуків, найвідоміший з яких гучний трубний звук. Так слони показують, що хвилюються, журяться або проявляють агресію. Слони можуть почути один одного на відстані до 10 кілометрів.

12. У народі вважається, що у слонів добре розвинена пам’ять. Це твердження має під собою реальну основу. Справа в тому, що у слонів формується образ знайомого просторового оточення, так звана когнітивна карта. На наявність хорошої пам’яті у слонів також вказує їх здатність відстежувати місцезнаходження членів своєї сімейної групи.

13. Хобот слона має понад 40 тисяч м’язів. Незважаючи на те, що слонячий хобот вельми великий (його вага становить близько 180 кілограм), слон дуже спритно з ним вправляєтья і може захоплювати дуже маленькі речі, наприклад рисові зерна.

14. Головна причина масових убивств слонів браконьєрами – це їх бивні. Хоча вчені давно довели, що бивні складаються з дентину – речовини, схожого з кісткою і не має ніяких цінних властивостей.

15. Історії про те, що слони, поїдаючи зрілі плоди дерева марула, п’яніють і починають буянити, є найчистішої води міфами. Тварини не підбирають впавші на землю перестиглі плоди, в яких міститься найбільше спирту. Навіть якщо слон візьме плід марули, йому знадобиться з’їсти близько 1400 штук, щоб захмеліти.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.