Око людини настільки чутливе, що якби Земля була плоскою, то ми б побачили свічку в темряві на відстані 32 кілометрів.

Самим далеким об’єктом, видимим неозброєним поглядом, є галактика Андромеда, яка розташована на відстані 2600000 світлових років від Землі.

Аляска – найпівнічніший, західний і східний штат США.

Карткова колода ніколи не перетасовується в тому ж порядку. Якби у кожної зірки в нашій галактиці було трильйон планет, а на кожній планеті жило б трильйон людей, і у кожного було трильйон колод карт, і вони б Перетасовували карти 1000 разів на секунду і робили це з часів Великого вибуху, то можливо тільки зараз порядок б повторився.

Кожна 200 людина, що живе сьогодні, є нащадком Чингісхана.

1 з 10-ти фотографій, зроблених в історії людства, була зроблена за останні 12 місяців. За деякими оцінками, люди зробили близько 880 млрд фотографій за 2014 рік.

У тілі людини 160000 км кровоносних судин. Цього достатньо, щоб обігнути Землю по діаметру 12 742 км.

У Всесвіті більше зірок, ніж піщинок на всіх пляжах нашої планети. У Всесвіті близько 10 секстильйонів зірок (1 з 22 нулями). На всіх пляжах Землі приблизно 5 секстильйонів піщинок.

Антарктида – найбільша в світі пустеля. Хоча Антарктида не схожа на пустелю, на рік тут випадає менше 5 см опадів. Пустеля Сахара отримує до 10 см опадів на рік.

Якщо ви складете аркуш паперу 42 рази, він буде досить товстим, щоб дотягнутися до Місяця. Кожен раз, коли ви складаєте аркуш паперу, його товщина зростає в геометричній прогресії. До часу, коли ви складете аркуш паперу 20 раз, його висота складе 9,6 км, і це вище Евересту. Це означає, що 42 додавання будуть достатньої товщини, щоб досягти 239 000 км до Місяця.

У вашому мозку більше нервових з’єднань, ніж зірок в галактиці. Число синапсів в середньому людському мозку обчислюється трильйонами, а саме 0,15 квадрильйонів. У Чумацькому шляху близько 100 мільярдів зірок.

У вашому пупку – цілі “джунглі”. У крихітній западині вашого живота знаходиться екосистема розміром з джунглі. Вивчивши 60 пупків, вчені знайшли там 2368 видів бактерій, 1458 з яких не відомі науці.

Світова популяція мурашок має таку ж вагу, як світова популяція людей. Мурахи перевершують людей за чисельністю в співвідношенні 1 мільйон до одного, що компенсує їх невеликі розміри.

Калькулятор більш потужні, ніж комп’ютери, за допомогою яких люди висадилися на Місяць в 1969 році А потужність пам’яті iPhone5 в 240,000 разів більше, ніж у космічного апарату Вояджер.

50 відсотків ДНК людини схожа з бананом. Наше ДНК на 95 відсотків схожа з ДНК шимпанзе, і на 50 відсотків з бананами. Ми всі зародились з одного генеалогічного дерева – дерева життя, і тому у нас схожі характеристики.

Поверхня Марса краще досліджена, ніж океанське дно. Близько 72 відсотків поверхні Землі вкрито водою. До теперішнього часу ми досліджували тільки 5 відсотків цієї величезної області.

Пальці людини настільки чутливі, що, якби вони були розміром із Землю, вони б відчували різницю між будинками і машинами. Пальці людини здатні відчути неймовірно маленькі недосконалості в нано масштабах на зовні абсолютно гладкої поверхні.

 Планктон виробляє 50 відсотків кисню Землі. Фітопланктон, також як дерева і рослини використовує фотосинтез, щоб перетворити світло в енергію.

Кожен день на YouTube завантажується відео, рівноцінне 16 рокам. Кожного місяця завантажується 6 мільярдів годин записаної людської історії.

Найглибше місце в океані настільки глибоке, що якби Еверест помістили б на дно, то вершина все одно була б занурена на 1,6 км під водою….

1 комментарий к записи “Цікаві факти!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.